Aicina “Goda vārtos” iestāties simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, no 4. maija vides mākslas objekts „Goda vārti” stāsta par tām vērtībām, kas svarīgas Latvijas iedzīvotājiem – brīvību, cilvēkiem, valodu, dabu – tām, ko esam gatavi sargāt. Ikviens iedzīvotājs ir aicināts piedalīties valsts simtgades projektā un “Goda vārtos” iestāties simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām. 

Lai paustu savu vēlmi iesaistīties Latvijas vērtību sargāšanā, aicinām apmeklēt īpaši šim projektam izveidotu mājaslapu www.godavarti.lv. Tajā norādot savu kontaktinformāciju, projekta koordinatori sazināsies ar iesniedzēju, lai uzņemtu video, kas kopā ar mākslinieka veidotu dizainu būs redzams „Goda vārtos”.

„Latviešu valoda man…– mana zelta godalga, ar ko esmu apbalvota, piedzimstot Latvijā un būdama latviete”, saka latviešu valodas skolotāja Aiga Baumane, stāvot „Goda vārtu” simboliskā sardzē par Latvijas vērtību – valodu.

„Vienmērīgs plūdums, skaidrums un mazliet naivuma – tā ir mana latviešu valoda. Tā ir vienīgā valoda, kas man palīdz teikt, domāt un darīt. Un reizē vienīgā valoda, kas spēj celt manas ģimenes lepnumu, mūsu kopējo spēku un sadarbību. Sargāt valodu nozīmē sargāt pašam sevi. Tas lika man nešaubīgi iestāties šajā goda sardzē”, piesakot sevi dalībai projektā, saka juriste - lingviste Natālija Pīlipa.

„Brīvība ir dvēsele. To man un manai Latvijai nevar atņemt neviens! Sargāsim savu Latviju – savu dvēseli no ļauna un pildīsim to ar labiem darbiem un domām! Par latvisku Latviju!”, apliecinot savu vēlmi stāties simboliskā vērtību sardzē, saka zemessargs Madara Andrejonoka.

“Goda vārti” ir virtuāls simbols Latvijas vērtībām. Filozofiskā līmenī vārti ir zīme dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā, vārti ir pārmaiņu punkts, kurā mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi.

“Goda vārti” ir kā apliecinājums arī nākamos 100 gadus saudzēt mantojumu, kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, ļauj būt tādiem, kādi esam – ar savu valodu, savā brīvībā un dabā stiprināti, jo tikai mēs paši varam Latvijas vērtības nosargāt.

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā instagram.com/godavartisimtgadei

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.iksd.riga.lv 

 

RADA UN DARA: Rīgas dome

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu