Izgaismo Latviju

Latvijai tās 100 gadā tiks dāvināts ceļš – 1836 km garumā, kas vīsies gar Latvijas (pie) robežu, pa kuru apiet, aplidot un apmīļot mūsu Tēvu zemi.

Jubilejas gada Saulgriežos, 21. jūnijā, katrs Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” – noiet vienu no šī ceļa 1836 kilometriem un pulcēties pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem. Tur tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22 visā Latvijā vienlaikus dziedāta Latvijas valsts himna.

Latvija tādējādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Izgaismo Latviju ir aicinājums vienoties Latviešu tautai kopīgā rīcībā, stiprinot Latvijas valsti, tās robežu un savstarpējo sadarbību.

Katrā pierobežas novadā tiks iedegti ugunskuri pie kuriem aicināti pulcēties gan iedzīvotāji, gan novada viesi, lai kopīgi dāvātu Latvijai savu mīlestību, apliecinātu piederību Latvijas valstij un izdziedātu spēka dziesmas Latvijai, stiprinot tautas un valsts Neatkarību.

Akcijas „Izgaismo Latviju” norise:

Līdz plkst.18:20 Akcijas dalībnieku pulcēšanās pašu izvēlētajā vietā uz 1836 ceļa
18:36 Sākas gājiens apkārt Latvijai
20:00 – 20:30 Pulcēšanās pie pašvaldību ugunskuriem
21:00-21:30 Ugunskuru iedegšana
21:30 Spēka dziesmas Latvijai
22:00 Valsts himnas dziedāšana

Akcijā „Izgaismo Latviju” piedalīties aicina fonds 1836 un Imanta Ziedoņa muzejs, ceļabiedri – BlueOrange un 43 Latvijas pierobežas pašvaldības, atbalsta: Neste, Ford, Rīga TV24, Kurzemes Radio un Virsotne.

Papildus informācija:

Inese Krūze
T: 29289859
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Facebook: https://www.facebook.com/1836lv/
Dziesmu grāmatu aplūko šeit!

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu