10. decembrī izstādē "Latvijas gadsimts" aicina uz tikšanos ar režisori Kristīni Želvi

04.12.2019.

Tradicionālā otrdienu pievakares ekskursija-saruna izstādē "Latvijas gadsimts" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 10. decembrī plkst. 18.00 notiks režisores Kristīnes Želves vadībā. Viņas veidotā dokumentālā filma "Mērijas ceļojums", kurā vēstīts par Mēriju Grīnbergu un viņas mūža misiju glābt Latvijas muzeju vērtības Otrā pasaules kara beigās, ne vien guva atzinību un popularitāti, bet kļuva arī par jaunu iedvesmas un pašapziņas avotu Latvijas muzeju darbiniekiem. To papildināja arī Kristīnes Želves kūrētā izstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā par Mērijas vecāku ģimeni un viņas pašas mūžu. Top arī romāns par Mērijas dzimtu.

Kā režisores izpētītais un izjustais sasaucas ar izstādi "Latvijas gadsimts", Latvijas muzeju potenciālu līdzdarboties aizraujošu stāstu atklāšanā un izstāstīšanā? Un kādus vēl iespējamos kinovaroņus slēpj Latvijas vēsture? Norises vieta - Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Ieeja - bez maksas.

Izstāde "Latvijas gadsimts" ir 68 muzeju kopīgs veltījums Latvijas valsts simtgadei, kas vēsta par Latvijas valsts tapšanu un aizstāvēšanu, valstiskuma idejas sargāšanu padomju okupācijas laikā, neatkarības atjaunošanu 20. gadsimta 90. gados un ceļu līdz mūsdienām. Tā ir lielākā kopizstāde muzeju nozares vēsturē Latvijā un tajā vienkopus apskatāmas vairāk nekā 1500 izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības - priekšmeti, fotogrāfijas, dzīvesstāsti, audio un video ieraksti.

Interesentus lūdzam iepriekš atbildīgi reģistrēties ŠEIT.

Visērtāk to izdarīt muzeja profilā Facebook.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu