18. maijā sāksies ekspedīcija "Apskrien Latviju"

16.05.2017.

18.maijā arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns uzsāks īstenot Latvijā vēl nebijušu projektu, kura ietvaros 18 dienās plānots apskriet apkārt Latvijai. 100* km katru dienu 18 dienās pēc kārtas, kopā veicot aptuveni 1836 km.

Plašāk par projektu:

www.mapon.com/apskrien-latviju/ 

www.facebook.com/runAroundLatvia

Šim skrējienam, ar kuru Dins vēlas lauzt stereotipus par neiespējamām lietām, kā arī pievērst uzmanību un iedvesmot sabiedrību ticēt saviem mērķiem. Ikvienam interesentam bezmaksas ir iespēja pievienoties uz jebkuru distances garumu, no jebkuras vietas – vai tie būtu 500m, 5 km vai pat 50 km. Iespēju robežās skriešanas ātrums tiks adaptēts, lai arī mazajiem skrējējiem būtu interesanti un izaicinājums noskriet 50m izdotos kopā ar Dinu.

Skrējiena dalībniekiem būs iespēja pārliecināties un novērtēt mūsu zemes lielākos dārgumus – skaistākās pludmales un ziedošākās pļavas, atpazīstamus tūrisma objektus un mazāk zināmus ciematus.

Skrējiena pirmā diena tiks uzsākta 18.maijā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kas vedīs tālāk līdz pat Salacgrīvai.

2.dienā, 19.maijā ceļš turpināsies no Salacgrīvas līdz Mazsalacai,
3.dienā, 20.maijā – no Mazsalacas līdz Valkai,
4.dienā, 21.maijā – no Valkas līdz Jaunlaicenei,
5.dienā, 22.maijā – no Jaunlaicenes līdz Viļakai,
6.dienā, 23.maijā – no Viļakas līdz Kārsavai,
7.dienā, 24.maijā – no Kārsavas līdz Šķaunei,
8.dienā, 25.maijā – no Šķaunes līdz Krāslavai,
9.dienā, 26.maijā – no Krāslavas līdz Eglainei,
10.dienā, 27.maijā – no Eglaines līdz Neretai,
11.dienā, 28.maijā – no Neretas līdz Bauskai,
12.dienā, 29.maijā – no Bauskas līdz Augstkalnei,
13.dienā, 30.maijā – no Augstkalnes līdz Ezerei,
14.dienā, 31.maijā – no Ezeres līdz Rucavai,
15.dienā, 1.jūnijā - no Rucavas līdz Pāvilostai,
16.dienā, 2.jūnijā – no Pāvilostas līdz Miķeļtornim,
17.dienā, 3.jūnijā – no Miķeļtorņa līdz Mērsragam,
18.dienā, 4.jūnijā – no Mērsraga līdz Rīgai, Brīvības piemineklim, kur ir paredzēts projekta noslēguma pasākums.

Ceļš kopumā caurvīs 43 Latvijas novadus. Katrā novadā tiks izveidoti kontrolpunkti, kā arī iepriekš izziņoti konkrēti laiki un vieta, cikos un kur iedzīvotāji ir aicināti pievienoties skrējienam. Skrējiena posmu veidošanā īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, lai dalībniekiem ceļš būtu interesants. Latvijas tālākie punkti un augstākā bāka, zvejnieku ciemati, dažādi neparasti objekti, kā piemēram, Sapņu trepes vai Velna ala, kā arī daudzi citi objekti un vietas ļaus katram pašam pārliecināties un novērtēt to, cik skaista un daudzveidīga ir Latvijas daba.

Kā norāda pats projekta “Apskrien Latviju” idejas autors un realizētājs Dins Vecāns: “Latvieši ir sportiska tauta un to pierāda dažādie skriešanas pasākumi, kas norisinās visos Latvijas novados. Šis skrējiens nav tikai par to, cik fiziski daudz vari noskriet, bet arī par to, ka tieši ar ticību sev, motivāciju, apkārtējiem cilvēkiem, lietām un vietām, kas ikdienā mūs iedvesmo, mēs varam sasniegt šķietami neiespējamo. Aicinu visus, neskatoties uz vecumu, pievienoties izaicinājumam, izvēlēties savu mērķi un kopā ar mani pierādīt pašiem sev, ka mēs varam. Mēs varam daudz un vēl vairāk!”

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu