20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā plkst.14.00 Kultūras ministrija organizē sarunu ar mediju līdzdalību PAR 4.maiju un Baltā galdauta svētkiem

18.04.2016.

20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), 2.korpusā, plkst.14.00 Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs organizē sarunu ar mediju līdzdalību, kurā tiks atsaukts atmiņā 1990.gada 4.maija balsojums par neatkarības atjaunošanas deklarāciju, aicinot sabiedrību šo nozīmīgo notikumu atzīmēt ar Baltā galdauta svētkiem.


Pie balti klātā galda par 4. maijā iegūtām – preses, runas, ceļošanas, svinēšanas un citām – brīvībām un to godinošiem Baltā galdauta svētkiem stāstīs: kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Dainis Īvāns, Latvijas valsts simtgades Radošās padomes pārstāve Rūta Dimanta, Latvijas Televīzijas žurnāliste Vija Ķenava un Latvijas Radio balss, Latvijas Radioteātra direktore Māra Eglīte, kas piedzīvojušas un atspoguļojušas 1990. gada 4. maija notikumus medijos, kā arī  LMA prorektors studiju un zinātniskajā darbā, profesors Dr. art. Andris Teikmanis un LMA Baltā galdauta svētku organizatore – Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas pārstāve Anete Agneta Krišjanova.


Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju 4. maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdā un kopīgajās sarunās savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana – Latvijas valsts otrā dzimšanas diena, bija konkrētu cilvēku neatlaidīgas rīcības, drosmes un uzdrīkstēšanās rezultāts.

 

#mans4maijs #LV100

www.lv100.lv

 

Papildu informācija:
Linda Pavļuta
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas
Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja
67330322, Linda.Pavlutae simbolskm.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu