20. augustā Rēzeknē tiks aizvadīts jau otrais Latvijas valsts simtgades svinībām veltītais Rīgas Skeitborda skolas organizētais pasākums

19.08.2016.

2016. gada 20. augustā plkst. 11:00 Rēzeknē, pie Latgales vēstniecības Gors, Pils ielā 4, tiks aizvadīts jau otrais Rīgas Skeitborda skolas organizētais pasākums, kas top ar Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu mērķprogrammā “Latvijai 100”.  Brīvības Vēstneši kopā vieno labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos, jaunos Latvijas reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu valsts jubilejā visiem tās iedzīvotājiem un viesiem.

Rīgas Skeitborda skolas skolotāji vadīs skeitborda meistarklasi - iepazīstinās interesentus ar skeitborda kultūras vērtībām un mācīs braukšanas pamatus, paralēli dēļu apgleznošanas radošajā darbnīcai ar jauno mākslinieku Uģi Albiņu.

Brauciena laikā tiks filmēts dokumentāls stāsts par pasākuma norises gaitu, Brīvības vēstnešu piedzīvojumiem un iespējām, ko sniedz mums brīvība, dzīvojot neatkarīgā valstī. Latgales braucienā kā fotogrāfs piedalās viens no Latvijas radošākajiem jaunajiem, vizuālajiem māksliniekiem Andris Barbans. Viņa bildes arī tiks izstādītas publiskai apskatei Brīvības Vēstnešu noslēguma izstādē, kas notiks 2017. gada rudenī Rīgā. 

Projekta ietvaros tiks sarīkoti pieci pasākumi, katrā no Latvijas reģioniem (Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē) un Rīgā. Vietējie iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar skeitborda kultūras pamatvērtībām un iesaistīti dažādās radošās aktivitātēs. Notiekošais tiks iemūžināts viegli tveramā un saprotamā, augstas kvalitātes videofilmā un fotogrāfijās, kuru mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, ģimenes, patriotisma sajūtu.

Brīvības vēstnešu mērķis ir radīt baudāmus un valsts piederībai stiprinošus materiālus, kuru ietekme un spēks sniegsies tālu aiz Latvijas robežām un ilgi vēl pēc Latvijas simtgades jubilejas svinībām.

„Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas

valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. “Brīvības vēstneši” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.”

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu