4. maija svinības Ventspilī

02.05.2019.

Sestdien, 4.maijā, Ventspilī atzīmēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Plkst. 12:00 Rātslaukumā Ventspils Kultūras centrs jau trešo gadu aicina ventspilniekus un pilsētas viesus  kopā piedalīties Baltā galdauta svētkos.

Baltais galdauts kalpo kā vienotības un kopā sanākšanas simbols. Šogad pasākuma tēma ir- Mums pa spēkam ir viss, kam ticēsim un ko vēlēsim! Tā tika izvēlēta apkopojot iedzīvotāju iepriekšējos gados atstātos novēlējumus Latvijai lielajā baltajā grāmatā. Pasākuma pirmajā daļā svinēsim svētkus kopā ar Ventspils Augstskolas deju kolektīvu “Strautuguns” kā arī Ventspils vidējās paaudzes tautas deju kolektīviem “Kurzeme” un "Strautuguns". Pasākuma otrajā daļā ar koncertprogrammu uzstāsies rokgrupa “Menuets”. Tur dzirdēsim publikas iemīļotus skaņdarbus, ieskaitot Latvijas simtgades Top 100 iekļautās dziesmas. Pasākuma laikā katram svētku apmeklētājam arī šoreiz būs iespēja atstāt savu novēlējumu Latvijai lielajā baltajā grāmatā. Ieeja bez maksas.

Plkst. 15.00 Livonijas ordeņa pilī notiks 10. starptautiskā glezniecības plenēra “Agrīnais reālisms” izstādes atklāšana.

Plenēru organizē Ventspils muzejs un tas notiek jau desmito gadu. Šogad plenērā piedalās: Elita Patmalniece (Rīga, Latvija), Ērika Kumerova (Latvija), Māris Čačka (Daugavpils, Latvija) , Igors Bernāts (Latvija), Grigorijs Molčanovs (Pēterburga, Krievija), Vītautas Kaunas (Lietuva), Artems Pogribnijs (Ukraina), Valentīna Pogribnaja (Ukraina), Marianne Gielen (Berlīne, Vācija). Ieeja izstādes atklāšanā bez maksas.

Plkst. 16.00 Teātra namā “Jūras vārti” notiks muzikālas apvienības “Raxtu Raxti” svētku koncerts.

Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas no “Raxtu Raxti”, gan versijas par latviešu tautasdziesmu tēmām. “Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs. Ieeja bez maksas (ieejas kartes uz koncertu pieejamas t/n “Jūras vārti” un Ventspils Kultūras centra kasēs).

Informējam, ka Ventspils pilsētas pašvaldības rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Kultūras centra mājas lapā www.kulturascentrs.ventspils.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

www.kulturascentrs.ventspils.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu