50 skolēni iepazīst Zemessardzes 52.kājinieku bataljonu

02.05.2017.

27.aprīlī vairāk nekā 50 skolēni iepazina Zemessardzes 52.kājinieku bataljonu Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ ietvaros. Tās ietvaros skolēni tiek aicināti apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados, vienlaikus sacenšoties par piedzīvojuma balvām.

Aprīlī iniciatīvas dalībniekiem Zemessardzes 52.kājinieku bataljons rīkoja divas atvērto durvju dienas. Šajos pasākumos skolēni varēja ne tikai uzzināt vairāk par Zemessardzi un tās darbību, bet arī praktiski iepazīt nozīmīgus Zemessardzes darbības aspektus. Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju iepazīties ar sakaru ierīcēm, ekipējumu un ieročiem, aplūkot kaujas, medicīnas un administrācijas transportu, kā arī piedalīties simulācijā par ievainotā nogādāšanu medpunktā. Par neatņemamu atvērto durvju dienu sastāvdaļu kļuvusi arī militārā stafete, kas pieskaņota katras vecuma grupas spējām un neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Kalnciema vidusskolas 7.klases audzinātāja atklāja, ka motivāciju pieteikties atvērto durvju dienu pasākumam devusi Ozolnieku vidusskolas 7.b klase, kura par aizvadītā gada atvērto durvju dienu sniegusi ļoti labas atsauksmes. Elizabetes un Stella, abas 7.klases pārstāves, norādīja, ka atvērto durvju dienu apmeklēja, pateicoties šai jauniešu iniciatīvai. Jaunieši atzina, ka ļoti patika iespēja aplūkot militāro transportu, ieročus, kā arī piedalīties stafetē. Savukārt, Beāte teica, ka vērtīgi un interesanti bija iepazīt pirmās palīdzības sniegšanas elementus, jo bija iespēja izspēlēt situāciju un izglābt ievainoto. Iveta Caune, klases audzinātāja, norādīja, ka šādi pasākumi ne tikai ir interesanti un sniedz zināšanas, bet arī saliedējoši un pavasarī šāds pasākums ir kā pavasara vitamīni. Jāatzīmē, ka šis klases kolektīvs ļoti aktīvi apmeklē nacionālos dārgumus Jaunieši paspējuši apmeklēt gan Latvijas Nacionālo bibliotēku, gan Latvijas Nacionālo teātri, gan citus nacionālos un lokālos dārgumus.

Jelgavas Tehnikuma 208.grupas pārstāvji Eduards un Kristaps norādīja, ka ļoti patika ieroču apskate, bet militārā stafete bija daudz grūtāka, nekā sākotnēji šķita. Jaunieši apliecināja, ka noteikti atkārtotu šādu ekskursiju, jo tā bijusi ļoti interesanta un vērtīga. Grupas audzinātāja Sigita Brakovska piebilda, ka, lai gan klasei jau šogad plānoti vairāki eksāmeni, tā turpinās piedalīties iniciatīvā un nākamais plānā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums.

Viktorija no Jelgavas Vakara (maiņuvidusskolas 9.c klases apgalvoja, ka pasākums kopumā patika un varēja uzzināt daudz jaunu lietu gan par ieročiem, gan medicīnu un daudzām citām lietām, kas saistītas ar Zemessardzi. Klases puišus patīkami pārsteidza jaunā tehnika un arī smagais zemessargu ekipējums, ko varēja izmēģināt militārajā stafetē un ieroču apskatē. Audzinātāja Sigita Tretjaka atzīmēja, ka pasākums bija noderīgs, turklāt atklāja, ka dienas atlikusī daļa tiks izmantota vēl citu dārgumu jaunatklāšanai.

Pasākumā piedalījās arī Līvbērzes vidusskolas esošie un topošie jaunsargi. Daira, kura jau gadu ir jaunsargs, norādīja, ka ir interese par militāro jomu un iespējams nākotnē varētu iestāties arī Zemessardzē. Sinija, kas Jaunsardzē darbojas divus gadus, atzīmēja, ka ļoti patika stafete, bet Ēriks, jaunsargs ar divu gadu stāžu, norādīja, ka vislabāk paticis militārais transports un viņam pasākumā bija iecere pamēģināt- kā ir darboties ar ložmetēju un šo ieceri pasākuma gaitā arī izdevās realizēt. Jaunsardzes un informācijas Jaunsardzes departamenta Jelgavas novada 502.jaunsargu vienības Līvbērzes vidusskolas Jaunsardzes pulciņa vadītājs Ivs Valgis norādīja, ka pasākums ir noderīgs, jo jaunsargu kandidātiem un interesentiem tā ir iespēja vienuviet no pašiem Zemessargiem uzzināt visu svarīgāko par militārajām lietām. Instruktors atzīmēja, ka arī Līvbērzē tiek rīkoti pasākumi, kuros var iepazīt Zemessardzi un Jaunsardzi, piemēram, šāda iespēja būs augusta mēnesī Līvbērzes pagasta svētkos un novembrī - Lāčplēša dienā.

Zemessardzes pārstāve - kaprāle Karīna Suruda pēc pasākuma teica lielu paldies bataljona zemessargiem, jo ir patiess lepnums par zemessargiem un viņu atsaucību šādām aktivitātēm. Patiess prieks ir arī par skolēnu aktīvo pieteikšanos un Zemessardzes 52.kājinieku bataljons noteikti darbosies, lai varētu pie sevis uzņemt visus interesentus.   Jāteic, ka arī nākamajā mācību gadā tiks rīkotas atvērto durvju dienas Zemessardzē un, balstoties uz lielo skolēnu interesi, tiks rīkotas gan rudenī, gan pavasarī.

Iniciatīvas pārstāvji kopā ar pasākuma dalībniekiem vēlas teikt lielu paldies Zemessardzes 52.kājinieku bataljonam par lielisko pasākumu un novēl arī turpmāk darboties ar tikpat lielu aizrautību, kā to varēja novērot pasākuma laikā.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva „Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Miķelsone
Iniciatīvas ''Nacionālo dārgumu jaunatklāšana'' vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.nacionaliedargumi.lv

https://www.facebook.com/nacionaliedargumi.lv/

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu