Aicina vēl iesniegt pieteikumus Latvijas valsts simtgades mērķprogrammām

15.10.2018.

Valsts kultūrkapitāla fonds aicina iesniegt projektu pieteikumus Latvijas valsts simtgades mērķprogrammām – programmai „Latvijai - 100”, kurā iespējams gūt atbalstu sabiedrības iesaistes iniciatīvām 2019. gadā, un programmai „„Latvijas skolas somas” satura radīšana”, kurā tiek atbalstīta profesionālās mākslas projektu radīšanu, kas domāti bērnu un jauniešu auditorijai. Valsts kultūrkapitāla fonda programmas darbojas jau vairākus gadus un to mērķis ir nodrošināt Latvijas valsts simtgades programmas pēctecību un notikumu daudzveidību.

Latvijas valsts simtgades notikumi aptver laikposmu no 2017. gada maija līdz 2021. gada janvārim, izceļot galvenos ar valsts veidošanos saistītos notikumus un personības. 2019. gadā mērķprogrammā „Latvijai - 100” prioritāri tiks atbalstītas norises, kas veido izpratni par Latvijas brīvības cīņām, nacionālo institūciju rašanos (1918.–1920. g.) un nacionālo identitāti, vērstas uz sadarbību, bērnu un jauniešu iesaisti un izmanto mūsdienīgus mākslinieciskās izteiksmes un komunikācijas līdzekļus, kā arī vērstas uz pieejamības nodrošināšanu dažādām sabiedrības grupām (t. sk., cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ģimenēm ar maziem bērniem, senioriem, attālos reģionos dzīvojošiem, Latvijas mazākumtautībām.

Pieteikumus pieņem līdz 2018. gada 2. novembrim pulksten 12.00, konkursa rezultāti - pēc 27.12.2018.

Tāpat līdz 2. novembrim tiek pieņemti projektu pieteikumi mērķprogrammai „„Latvijas skolas somas” satura radīšana”. Šajā mērķprogrammā tiek atbalstīta profesionālās mākslas projektu radīšanu, kas domāti bērnu un jauniešu auditorijai, prioritāri vecumposmā 10 – 16 gadi un atbilst iniciatīvas „Latvijas skolas soma” mērķim - stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību.

Mērķprogrammu nolikumi un pieteikuma veidlapas pieejamas šeit http://kkf.lv/aktualit%C4%81tes/izsludin%C4%81ti-konkursi.html

 

Papildu informācija:

Linda Pastare
Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel.: 67330339 / Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu