Aprit 100 dienas kopš Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas 4.maijā

11.08.2017.

Aprit 100 dienas kopš Latvijas valsts simtgades programmas atklāšanas 4.maijā, paldies ikvienam no daudzajiem cilvēkiem, kas iesaistās simtgades tapšanā un dāvina Latvijai savu laiku labiem darbiem!

Jūnija beigās aizsāktās akcijas LV100 DIŽOŠANĀS aicinājums saklausīts tuvos un tālos Latvijas nostūros – šovasar apzināti jau 2429 dižkoki. Ar ievērojamu iedzīvotāju atsaucību noslēdzies aktivitātes “LATVIJAS AINAVU DĀRGUMI VAKAR, ŠODIEN, RĪT” pirmais solis – saņemti 950 pieteikumi par vietām un objektiem, kurus virza iekļaušanai Ainavu dārgumu krātuvē. 

Iedvesmojošu dāvanu Latvijai pasniedzis arhitekts Dins Vecāns, 21 dienā apskrienot Latvijas robežu - 1739.66 kilometrus, skrējienā līdzi aicinot ikvienu, kas vēlējās gūt prieku kopīgā ceļā, no jauna ieraudzīt Latvijas dabas bagātības un pārvarēt sevi, nereti pieveicot daudz lielāku attālumu kā bija cerēts. Pa Latvijas robežu 1105 kilometrus jau nogājuši projekta 1836 dalībnieki, kas valsts robežu vēlas atdzīvināt kā tūrisma ceļu.

UNESCO iniciatīvā VIETVĀRDU TALKA top Tautas vietvārdu digitālā datu bāze, kur jau pieteikti 1828 mājvārdi, miestu, dīķu, zvejvietu, pļavu, pilskalnu, alu, akmeņu, kapu, koku un citi mazāk zināmi vietvārdi. Dāvinot Latvijai 247 dienas un atšifrējot jau 43 420 attēlus, izceltas gaismā vairāk nekā gadsimta gaitā sakrātās garamantas akcijā SIMTGADES BURTNIEKS.

Tāpat liels prieks par Latvijas uzņēmēju lielo aktivitāti – vairāk nekā 60 zīmoli pieteikušies LV100 piederības zīmes izmantošanai, stāstot par savu zīmolu kā piederīgu valsts simtgades svinībām.

Šie ir tikai daži no piemēriem lietām, kas paveiktas un kas turpinās ceļā uz Latvijas valsts simtgadi!

Iesaisties arī Tu kādā no #LV100 akcijām lv100.lv/iesaisties/ vai piesaki savu iniciatīvu lv100.lv/iesaisties/norises-pieteikums-latvijas-valsts-simtgades-svinibu-programmai/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu