Ar dalību festivālos Maskavā, Vašingtonā un Toronto sākas filmas “Tēvs Nakts” izplatīšana pasaulē

18.04.2019.

18. aprīlī sākas 41. Maskavas Starptautiskas kino festivāls, kurā galvenā konkursa programmā iekļauta Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs Nakts”. Filmas “Tēvs Nakts” angļu versijas nosaukums ir “The Mover”, un starptautiskās pirmizrādes seanss būs sestdien 20. aprīlī plkst.15.00 festivāla centrā “Oktjabrj”, kur pirms filmas notiks arī tikšanās ar filmas režisoru Dāvi Sīmani un producnetu Gintu Grūbi. Šogad festivāla žūrijas priekšsēdētājs ir starptautisko atzinību guvušais dienvidkorejiešu režisors Kims Kiduks un festivāla galvenā konkursa skatē iekļautas 13 filmas no Francijas, Irānas, Somijas, Turcijas, Itālijas, Krievijas, Japānas, Ķīnas.

Maskavas Starptautiskais kinofestivāls ir A klases festivāls un ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz sarīkots 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu.

“Esmu gandarīts, ka filma “Tēvs Nakts” nonāks pie skatītājiem ārpus Latvijas. Pirmizrāde Maskavas starptautiskajā kino festivālā – vienā no senākajiem un nozīmīgākajiem A klases filmu festivāliem pasaulē - kā arī turpmākā filmas izrādīšana festivālos man ir svarīga ne tikai starptautiska novērtējuma dēļ, bet arī kā iespēja nodot to humānistisko vēstījumu, ko ietver stāsts par Žani un Johannu Lipkēm.

Filma vēršās pret antisemītismu un citām tolerances trūkuma izpausmēm, kas viltus ziņu un neokonservatīvā autoritārisma laikmetā paliek arvien biežākas. Tā kalpo par atgādinājumu vēstures katastrofai, ko var radīt pavisam tumsonīgi priekšstati daļā sabiedrības,” tā filmas režisors Dāvis Sīmanis par filmas “Tēvs Nakts” starptautisko ineresi. Pirms trim gadiem Dāvis Sīmanis ar savu debijas spēlfilmu “Pelnu sanatorija” jau piedalījās Maskavas Starptautiskā kinofestivāla “Spektrum” programmā.

Filmas “Tēvs Nakts” starptautiskā izplatīšana turpināsies maijā un jūnijā, kad apstirpināta jau filmas dalība vairākos nozīmīgos festivālos Kanādā, ASV, Dānijā un Vācijā, Austrālijā un Ķīnā.

Jau maijā sākumā filma “Tēvs Nakts” (The Mover) piedalīsies 27 Toronto Starptautiskajā ebreju filmu festivālā, kur filmu varēs noskatīties 6 maijā (Innis Town Hall) un 8 maijā (Cineplex cinemas). Toronto JFF festivals tiek uzskatīts par lielaķo ebreju fimu festivālu pasaulē, kas šogad notiks jau 2.reizi.

Savukārt ASV filma būs redzama 9. maijā (E Street Cinema) un 19. maijā (Bethesda Row Cinema) Vašingtonas Ebreju filmu festivāla oficiālajā programmā. Vašingtonas festivāls ir viens no lielākajiem un respektablākajiem ebreju filmu festivāliem Ziemeļamerikā, kas norisisnās jau 29. Reizi. Maija sākumā filmu demonstrēs Kopenhāgenā Baltijas filmu festivāla ietvaros, bet jūnijā gaidāma Vācijas pirmizrāde.

Spēlfilma Tēvs Nakts ir vēsturiskos notikumos, atmiņās un liecībās balstīts stāsts par leģendāro rīdzinieku Žani Lipki, kurš kopā ar savu ģimeni 2.pasaules kara laikā Rīgā savā mājā Ķīpsalā izglāba vairāk nekā 50 ebrejus.

Žani un Johannu Lipkes filmā atveido aktieri Artūrs Skrastiņš un Ilze Blauberga. Filma uzņemta studijā Mistrus Media un tā tapusi Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros.

2018. gadā Nacionālās Kino balvas ietvaros filmas saņēma četras “Lielā Kristapa” balvas - par labāko režiju, par labāko operatora darbu, lābāko filmas mākslinieces darbu, labāko aktrises darbu otrā plāna lomā. Filmu Latvijā noskatījušies jau vairāk nekā 45 000 skatītāju.

 

Papildu informācija:
Gints Grūbe
Filmas “Tēvs Nakts” producents
Tālr. +371 67313314, e pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu