Ar pirmo pieturvietu Rīgā atklās ceļojošo izstādi “Izgaismot Latviju"

10.01.2019.

10. janvārī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Durbes ielā 4, Rīgā) tiks atklāta ceļojošā izstāde “Izgaismot Latviju”, kurā apskatāmas fotogrāfijas no fonda “1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā.

Izstāde “Izgaismot Latviju” Rīgā būs apskatāma no 11. līdz 17. janvārim ik dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.*

Pēc tam tā kopā ar režisora Jāņa Rēdliha veidoto tāda paša nosaukuma filmu ik pēc aptuveni divām nedēļām ceļos uz kādu citu Latvijas pierobežas novadu, kur turpmāko gadu laikā bez maksas tiks izrādīta to kultūras namos un citās pašvaldību organizētās vietās.

Ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes “Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu – atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā un kulminēja ar Latvijas simtgades akciju “Izgaismot Latviju” pagājušā gada 21. jūnijā. Akcijas laikā ikviens bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā par godu valsts simtgadei. Ekspedīciju gājienu rezultātā tika iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu gluži kā Imanta Ziedoņa grāmatā “Leišmalīte”.

“”Izgaismot Latviju” ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par “1836 ceļa” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde,” saka Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju” ir Imanta Ziedoņa muzeja un bankas BlueOrange dāvana Latvijai tās simtgadē. “Trīs gadu laikā tika savākts milzīgs daudzums foto un video materiāla par Latviju un tās cilvēkiem. Tā ir milzīga kultūrvēsturiska vērtība, kas nedrīkstēja iet zudībā. Tāpēc esam pagodināti būt šī vērienīgā projekta ceļabiedri, dodot savu ieguldījumu filmas un izstādes tapšanā un tādā veidā nākotnei saglabājot vērtīgas dokumentālās liecības,” saka BlueOrange galvenais izpilddirektors Dmitrijs Latiševs.

Pēc izstādes pieturvietas Rīgā tās nākamais pieturas punkts būs Daugavpils, kur izstāde un filma būs apskatāma no 21. janvāra. Informāciju par filmas seansu laikiem varēs atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un muzeja Facebook lapā.

"Kultūras notikums "Izgaismot Latviju" ir daļa no muzeja projekta "Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš" paredzētajām aktivitātēm, kas realizēts ar AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" un Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" atbalstu. Granta līguma NR 234287/SU0000072."

* Izstādes darba laiks: no 11.01. līdz 16.01. no plkst. 10:00 – 20:00, 17.01. no plkst. 10:00 – 18:00

Vairāk informācijas:
Lauma Laube
E: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
M: 29285760

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu