Ar radošām darbnīcām bērniem un jauniešiem aicina atzīmēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadi

27.08.2019.

Sveicot Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) 100. jubilejā un kuplinot bibliotēkas svinību programmu 31. augustā, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus uz radošām nodarbībām, kas mācību gada laikā pieejamas programmā „Latvijas skolas soma”.

Radošajās nodarbībās bērni un jaunieši klātienē varēs gan gūt priekšstatu par mākslas un kultūras daudzveidību, gan radoši darboties un veidot paši savus mākslas darbus.

Foto: Didzis Grodzs, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, 2019
Rīta pusē, no plkst. 10.30 līdz 12.30, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra (LLMC) rīkotajā meistarklasē „Kā ideja kļūst par mākslas darbu?” pusaudžiem (no 12 gadu vecuma) mākslinieces, tēlnieces un kuratores Gundegas Evelones vadībā būs iespēja ar neparastiem radošiem paņēmieniem noskaidrot, kas ir laikmetīgā māksla un kā to radīt, ja pie rokas nav nekādu mākslasdarbu radīšanai piemērotu materiālu. LLMC mākslas vēstnese Lana Zujeva ievadīs meistarklasi ar īsu ievadu par laikmetīgo mākslu. Uz meistarklasi vēlama iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot google formu: https://ej.uz/makslalnb.
Ilustrācija: Rūta BriedeJaunāko klašu bērnus (1. - 3. klase) un viņu vecākus aicinām apmeklēt „Bikibuka” radošo darbnīcu no plkst. 12.30 līdz 14.00 1. stāva Draugu telpā, kur bērni varēs radīt savu „Bikibuku” - ilustrētu dzejas grāmatiņu, kā arī iepazīt ilustratora, dzejnieka un redaktora profesijas. „Bikubuka” darbnīcu vadīs dzejniece Inese Zandere tandēmā ar vienu no "Bikibuku" māksliniecēm - Rebeku Lukošus. Izdevniecības „Liels un mazs” radītajā Bikibuka sērijā iznākusi 101 grāmatiņa, kurās ietverti visu paaudžu iemīļoti dzejoļi ar latviešu mākslinieku veidotām ilustrācijām, mūsdienīgā vizuālā veidolā. Interesentus aicinām iepriekš pieteikties darbnīcai, nosūtot e-pastu uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .
Foto: Latvijas Fotogrāfijas muzejsLatvijas Fotogrāfijas muzeja rīkotajā darbnīcā „Mans fotostāsts”, bērni un jaunieši (no 10 gadu vecuma) varēs izveidot personīga rakstura foto esejas, pievēršot uzmanību stāstu daudzveidībai, kompozīcijai, rakstiskajam elementam, komentējot izvēlētās fotogrāfijas un radot mākslas darbus grāmatu vai plakātu veidā. Foto esejas tiks veidotas no muzeja rīcībā esošām fotogrāfijām, lai, izmantojot attēlus, kuri liecina par pagātni, paustu mūsdienīgus redzējumus par pasauli, kurā dzīvojam. Darbnīca notiks no plkst. 15.00 līdz 17.00 1. stāva Draugu telpā, to vadīs māksliniece un fotogrāfe Linda Muižniece. Pieteikties darbnīcai aicinām, sūtot e-pastu uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Nodarbību dalībniekiem visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

Dienas laikā LNB ēkā un priekšlaukumā apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, vērot koncertus, filmu seansus un piedalīties citas aktivitātes, ar saukli "Pastāvēs, kas draudzēsies!". Ieeja visās norisēs bez maksas. Plašāka informācija par Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinībām mājaslapā: www.lnb.lv/lv/aktuali/lnb-100.


Šīs nodarbības Latvijas skolām mācību gada laikā tiek piedāvātas programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Kultūras ministrijas mājaslapā pieejams bērniem un jauniešiem paredzētu kultūras un mākslas norišu apkopojums ar teju 1500 piedāvājumiem teātra, mūzikas, muzeju, dizaina, kino un citās kultūras jomās.

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

 

Papildu informācija:

Linda Pastare
Kultūras ministrijas
Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja
67330339, 29374438
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu