Attālinātā nodarbībā skolēniem ir iespēja iepazīt Imanta Ziedoņa personību

26.02.2021.

Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" fonda "Viegli" izglītības programma "Ziedoņa klase" 9. - 12. klasēm piedāvā attālinātu nodarbību "Es un Imants Ziedonis "Dzirnakmeņos"", kas skolēniem sniedz iespēju iepazīt savu un Imanta Ziedoņa personību vienlaikus divās vidēs – virtuālā un reālā.

Nodarbība ir sadalīta četros posmos, iesaistot jauniešus individuālā un komandas darbā, grupu diskusijās un pašrefleksijā.

Nodarbības gaitā skolēni nokļūst virtuālajā Ziedoņa muzejā (e-Dzirnakmeņi) – Imanta Ziedoņa vasaras mājā Murjāņos, kur dalībniekiem, darbojoties komandās, būs jāatrisina kāds mājas noslēpums. To būs iespējams izdarīt, pētot priekšmetus telpās, iepazīstot mājā piedzīvotos notikumus, izmantojot iepriekš iegūtās zināšanas un pielietojot radošo domāšanu.

Pirms nodarbības jauniešiem būs jānoskatās filma "Dzirnakmeņi"; ar refleksiju par to sākas nodarbība, interaktīvas spēles veidā pārrunājot pirms tam izdarīto.

Tālāk skolēni caur Imanta Ziedoņa prizmu tuvāk iepazīt savu personību.

Jaunieši tiks aicināti doties uz, viņuprāt, piemērotāko mājas telpu, lai vienatnē lasītu kādu no Ziedoņa literārajiem darbiem. Skolēnu uzdevums būs veidot savu pašportretu no jautājumiem, ko I. Ziedonis savā laikā uzdevis pats sev.

Nodarbības noslēgumā nodarbības vadītājs aicinās jauniešus uz kopīgiem I. Ziedoņa darbu lasījumiem un rosinās diskusiju par piedzīvoto un stundas laikā gūtajām atklāsmēm. Nodarbībai ir iespējams skolotāja vadīts turpinājums tālākajā mācību procesā, izmantojot pēc nodarbības atsūtītos materiālus.

Nodarbībai var pieteikties, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot 26935526.

Rīgas 49. vidusskolas skolēnu atsauksmes

  • Alvīne: Viss bija ļoti labi. "Ziedoņa klase" ļāva domāt, darīt, secināt par Ziedoni un arī nedaudz par sevi. Viss uzdevumu kopums viens otru papildināja.
  • Niklāvs: Man ļoti patika draudzīgā atmosfēra no organizatoru puses, kā arī patika virtuālais uzdevums kur iepazinu Ziedoņa vasaras māju. Laiks pildot šo uzdevumu paskrēja nemanot un tā vien šķita ka uzdevumu tik tikko sāku pildīt.

Monta: Man ļoti patika, ka bija iespēja pašiem darboties gan meklējot atbildes Ziedoņa mājā, gan meklējot citātus kādā no grāmatām. Biju pārsteigta, ka attālināti nebija kārtējais seminārs, bet nodarbība, kur mēs paši varējām runāt un piedalīties.

  • Artūrs: Man ļoti patika tas, kā mūsdienīgais saplūda ar vēsturisko virtuālajā pastaigā pa Ziedoņa māju – muzeju.
  • Justīne: "Ziedoņa klase" bija brīnišķīga un atsvaidzinoša pieredze šajā mācību procesā. Tā bija iespēja izlauzties no ikdienas rutīnas, jo mācoties attālināti dienas šķiet ļoti vienādas. Šī bija stunda, kuru pagāja ļoti jautrā, azartiskā noskaņojumā un iemācīja daudz jauna!
  • Patrīcija: Ļoti oriģināla ideja, bija ļoti interesanti. Šādi izglītoties ir daudz vienkāršāk, atmiņā paliek daudz vairāk nekā vienkārši mācoties.:)
  • Krists: "Ziedoņa klases" pasākums bija ļoti interesants, kaut kas nepieredzēts, jo šāda veida virtuālos projektos nebiju nekad piedalījies. Prieks arī, ka varējām kopīgi piedalīties dažādos atjautības uzdevumos (virtuālā I. Ziedoņa mājas tūrē, atjautības jautājumos Kahootā utt.). Man ļoti patika un labprāt piedalītos vēlreiz.

Evelīna: Pirmkārt, liels paldies par iespēju izrauties no mūsu, diemžēl, neinteresantās ikdienas. Otrkārt, vēlējos pateikt, ka noteikti negaidīju tik izplānotu un interesanti saorganizētu darbu grupās, kur varēja iegūt arī pašas spēles azartu, esot mājās! Lai arī mana grupa neuzvarēja, man patika virtuāli pastaigāt pa I. Ziedoņa māju.

  • Laura: Manuprāt, brīnišķīgs pasākums šajā laikā, kad visu laiku skolēni ir mājās un nekādi pasākumi nenotiek. Šis pasākums ļauj izrauties no ikdienas rutīnas un iegūt lielisku pieredzi un zināšanas saistībā ar Imantu Ziedoni. Man ļoti patika, kā viss bija izplānots un beigās kopīgi visi nolasījām pa kādām dzejas rindām. Ļoti interesanta bija arī 3D Imanta Ziedoņa vasarnīcas tūre. Šis pasākums iedvesmoja arī pašai aizbraukt uz Murjāņiem, lai apskatītu Imanta Ziedoņa vasarnīcu klātienē, ko cerams izdosies īstenot visai klasei kopā septembrī. :)
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu