Babītes novadā šogad īstenos sešus sabiedriskās iniciatīvas projektus Latvijas valsts simtgadei

03.02.2017.

2017. gadā Babītes novadā tiks īstenoti seši Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu projekti, kuru autori ir saņēmuši pašvaldības finansējumu konkursa „Es esmu Latvija” ietvaros.

2016. gada nogalē, pēc desmit Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu projektu konkursam iesūtīto projektu apkopojuma un izvērtējuma, pašvaldības dome piešķīra Babītes novada pašvaldības finansējumu 10 977,96 eiro apmērā vairāku ideju realizācijai:

Radošo plenēru sērija “Novadu zīmē”      
(Projekta autors: biedrība “Radošais laiks”; finansējums: 1619,96 eiro);

Projekta ietvaros tiks veikta Babītes novada ievērojamāko apskates vietu un vēstures liecību, tostarp vēstures pieminekļu, senās un modernās arhitektūras objektu,  kā arī cilvēku, kas glabā zināšanas par šīm vietām, apzināšana. Babītes novada iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem, jaunieši un citi interesenti no 2017. gada maija līdz septembrim varēs piedalīties radošās nodarbībās, fiksējot ievērojamākās novada vietas mākslas darbos: zīmējumos, grafikās, gleznojumos, lietišķās mākslas darbos. Paredzētas piecas nodarbības brīvā dabā un izstāde – projekta noslēgumā. Projektu vada Elita Vansoviča.

Projekts “Gada danči”
(Projekta autors: SIA “KILI-KILI”; finansējums 1600 eiro)

2017. gadā tautas garamantu pārzinātāji, mūzikas grupas “Trejdeviņi” dalībnieki, organizēs četrus danču vakarus Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā Piņķos. Interesentus priecēs dzīvā mūzika, danču soļus un ornamentus ierādīs horeogrāfe un dejotāja Lilija Lipora, muzikālo pamatu radīs Edgars Lipors (akordeons, dūdas, kokles, stabules, balss), Zane Stafecka (alts, balss) vai Arta Lipora (vijole, balss) un Jānis Sausnītis (sitamie instrumenti, klarnete, balss). Apmeklētājus sagaida dzīvespriecīga rosība – latvju danči, rotaļas un rotaļdejas. Projektu vada Edgars Lipors.

Projekts „Katram savu tautas tērpu”
(Projekta autors: biedrība “Vides Vārds”; finansējums: 1758 eiro)

Projekta ietvaros būs iespēja gūt labāku izpratni par tautastērpiem, izvēlēties savai gaumei un prasībām atbilstošāko tautastērpu, ko radīt paša rokām vai iegādāties pie profesionāliem amatniekiem. Projekta ietvaros 2017. gadā biedrība organizēs nodarbību ciklu “Ceļā uz savu tautas tērpu”, kur lekciju un praktisku nodarbību veidā ikviens interesents varēs klausīties vēsturnieku un etnogrāfu lekcijas par vietējo apģērbu, apaviem, rotām un dažādiem citiem apģērba elementiem dažādos gadsimtos. Projektu vada Anitra Tooma.

Projekts „Pa tautastērpa pēdām”
(Projekta autors: deju kolektīva “Dārta” atbalsta biedrība; finansējums: 2000 eiro)

Projekta aktivitātes vērstas uz amatiermākslas izaugsmes un jaunrades procesa attīstības sekmēšanu, prezentē atsevišķu Latvijas novadu tautastērpu veidošanās procesu, tautastērpu raksturīgākās etnogrāfiskās iezīmes, tā nēsāšanas kultūru un nozīmi kultūrvides veicināšanā. Piņķos un Spuņciemā tiks īstenota divu semināru programma (divas izzinošas lekcijas – par tautastērpu attīstības vēsturi un darināšanu), taps tautastērpu izstāde, bērnu programma – interaktīvie pasākumi-, kā arī tiks organizēta deju kolektīva “Dārta” tautastērpu prezentācija. Projektu vada Evelīna Vanaga un Lauris Siliņš.

Projekts „Mūsu novadnieki Latvijai”
(Projekta autors: pašnodarbinātā persona Kristīne Paņko; finansējums: 2000 eiro)

Projekta ietvaros Babītes novada bērnu vokālie ansambļi “Karameles” un “Ledenītes” īstenos muzikāli interaktīvu koncertuzvedumu pirmsskolas vecuma bērniem ar novadnieces Silvijas Silavas mūziku un dziesmām. Dziesmas būs saistītas vienojošā pasakā, kuras scenārija autores ir Sandra Krūmiņa un Kristīne Paņko. Koncertuzvedums tiks īstenots līdz 2017. gada jūnijam un izskanēs kā veltījums Babītes novada ģimenēm Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā. Projektu vada Kristīne Paņko.

Projekts „Mana dziesma Latvijai”
(Projekta autors: pašnodarbinātā persona Uģis Pētersons; finansējums: 2000 eiro)

Komponists, vijolnieks, pianists un dziedātājs Babītes novada iedzīvotājs Uģis Pētersons darbojas novadā jau vairāk nekā 30 gadu. 2017. gada vasarā mūziķim aprit 60 gadi. Sagaidot savu jubileju, Uģis Pētersons retrospektīvi atskatās uz līdz šim radīto muzikālo daiļradi – mūziku bērniem un filmām, tautas dziesmu apdarēm un oriģināldziesmām – un apkopo to koncertprogrammā. Mūziķa 60 gadu jubilejas autorkoncertā būs aplūkojama izstāde, kurā tiks eksponētas fotogrāfijas, nošu oriģināli un uzrakstītās skaņu partitūras filmām. Projektu vada Uģis Pētersons.

Par konkursu „Es esmu Latvija”

Jau informējām, ka konkursā varēja piedalīties nevalstiskās organizācijas, komercsabiedrības un fiziskas personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicējas, kas darbojas kvalitatīvu, ekonomiski efektīvu dažādu pasākumu organizēšanā Babītes novadā. Konkursa pasākumu kopējais finansēšanas fonds bija EUR 20 000, vienam pasākumam maksimāli piešķiramais finansējuma apjoms – līdz EUR 2000.

Gatavošanās pasākumu īstenošanai jau ir sākusies. Līdztekus projektu konkursam, tiek plānoti arī citi simtgadei veltītie pasākumi. Aicinām iedzīvotājus ar savām idejām un ieteikumiem iesaistīties pasākumu programmas veidošanā Babītes novadā, sazinoties ar valsts simtgades svinību koordinatori Babītes novadā – Kultūrizglītības centra vadītāju Birutu Grīnfeldi (e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tālr. nr. 67914447).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu