Baltā galdauta svētki Meirānu Kalpaka pamatskolā

22.05.2017.

No 1.-6.maijam Latvijā viesojās  Erasmus+ projekta "Embracing differences under the umbrella of tolerance" ("Zem tolerances lietussarga") partneri, 13 skolotāji no Polijas, Grieķijas, Vācijas, Turcijas, Spānijas. Tikšanās notika Latvijas svētku gaisotnē.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas priekšvakarā Meirānu tautas namā notika vietējo pašdarbības kolektīvu - dāmu deju kopas "Magones" un vidējās paaudzes deju kolektīva "Meirāni" koncerts sadarbībā ar Meirānu Kalpaka pamatskolas mazajiem un lielajiem dziedātājiem un dejotājiem. 

4.maijā pēc operdziedātāja Jāņa Zābera muzeja "Vecais ceplis" apmeklējuma laivu braucienā pa Aivieksti viesi devās līdz Meirāniem. Upes krastā  tautu tērpos ģērbti Meirānu Kalpaka pamatskolas skolotāji, tehniskie darbinieki, skolēni (kopskaitā 27 cilvēki) sagaidīja ar skanīgām dziesmām un kokles skaņām atbraukušos pie  galda, kas klāts ar latviešiem raksturīgiem ēdieniem (skābeņu zupa, pīrāgi, siers, ugunskurā cepti kartupeļi un siļķe, biezpiens, kūka u.c.) Pēc kopīgas maltītes pie garā saimes galda - dziesmas, rotaļas, dejas pie ugunskura.  Viesi izteica patiesu sajūsmu par Latvijas neskarto dabu, dziļajām tautas tradīcijām un kultūras vērtībām, mūsu prasmi būt atvērtiem, draudzīgiem un vienotiem. Bērnu acīs redzams neviltots prieks par vērtīgi kopīgi pavadīto laiku, piedodot tautas tradīcijām mūsdienīgu skanējumu.

Gribas pateikt īpašu paldies kolēģiem un visiem vietējiem ļaudīm, kā arī mūsu ciemiņiem! Tādos brīžos jūtamies lepni par to, ka dzīvojam Latvijā!

Sagatavoja: Ilze Stiprā