Baltais galdauts uz Ērgļu Stacijas perona

11.05.2017.

Ja šobrīd mazāku apdzīvoto vietu “sirds” lomu pilda kultūras iestādes un saieta nami, tad pārdesmit gadus atpakaļ tās noteikti bija dzelzceļa pieturvietas – stacijas. Lai gan Ērgļu dzelzceļa stacija savu sākotnējo lomu vairs nepilda, tā ir atguvusi savu "sirds" lomu - šogad 4.maijā uz šīs stacijas perona biedrība "Ērgļu sirds" rīkoja pirmos, bet noteikti ne pēdējos Baltā galdauta svētkus Ērgļos.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas vakarā uz Ērgļu Stacijas perona pulcējās ap 30 pieaugušo un 15 bērnu, lai kopā svinētu brīvību – ar mīlestību pret Latviju un Ērgļiem!

Dienas laikā ikvienam interesentam bija iespēja ieaust savus pavedienus Ērgļu austuvē topošajā 9 metrus garajā un baltajā linu galdautā. Galdauts tiks gatavots gan ar simbolisku, gan dekoratīvu un praktisku nozīmi. Tā aušanā aicināts piedalīties ikviens Ērgļu iedzīvotājs un Ērgļu novada viesis. “Tā, ielokot diegu aiz diega, pagatavosim garu balto galdautu kā dāvanu saviem Ērgļiem Latvijas simtgadē, radot paliekošu vērtību novada vēsturē” tā Sandra Lauberte, tautas lietišķās mākslas studijas “Ērgļi” vadītāja.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Gangnuse-Bērziņa