Brīvības svētkus 4. maijā aicina svinēt Liepājas muzeja dārzā

03.05.2019.

4. maijā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz Liepājas muzeju, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu Brīvības svētkus. Pasākuma programmā plānots brīvdabas kino ar jaunākajām latviešu filmām, mūzikas un deju priekšnesumi, kā arī Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspušu un tradīciju izzināšana. Interesenti vēl var pieteikties arī dārza svētkiem, kuros būs iespēja laimēt lidojumu uz Parīzi četrām personām.

Brīvības svētki sāksies plkst. 12.00 un notiks gan muzeja dārzā, gan muzeja iekštelpās ar mērķi veicināt ģimenes, sabiedrības un tautas saliedēšanos. Pasākuma apmeklēšana ir bez maksas.

Sākot no plkst. 12.00, uz skatuves uzstāsies mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī Līgas Libertes dejas teātris ar īpaši sagatavotu priekšnesumu. Pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa. Svētku programmu aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Vienlaicīgi brīvdabas pasākumā Liepājas muzeja dārzā ikviens ģimenes lokā un draugu kompānijā aicināts uz dārza svētkiem, pašiem brīvā dabā uzklājot svētku galdu pie balta galdauta.

Par skaistāko galda noformējumu būs balva – lidojums uz Parīzi četrām personām. To pasākuma laikā vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, pasākumu rīkotāja Sindija Vilde un fotogrāfs Edgars Pohevičs.

Sākot no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00 turpat, muzeja dārzā, tiks demonstrētas jaunākās latviešu filmas, kas jau saņēmušas publikas atzinību – pārpratumu komēdija “Homo Novus”, piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze 89”, filma visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” un Liepājā uzņemtā vēsturiska piedzīvojumu filma “1906”.

Savukārt muzeja iekštelpās ikviens interesents varēs izzināt Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspuses un tradīcijas:

  • 12.00 Rucavas sievas piedāvās nogaršot balto sviestu, maizi un medu, kā arī sniegs muzikālus priekšnesumus;
  • 13.00 un 14.30 muzeja gids vadīs ekskursiju pa ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”;
  • 13.30 Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete vadīs lekciju par Dienvidkurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienās;
  • 15.00 muzeja gids vadīs ekskursiju pa jauno muzeja ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”;
  • 15.00 varēs padziļinātāk iepazīt Pagaidu valdības laiku Liepājā vēsturnieka Jura Raķa vadītajā lekcijā.
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu