Grupa "Dagamba" izveidojusi video koncertu starpžanru mūzikas iepazīšanai

04.11.2021.

Klasiskās mūzikas huligānu grupa "Dagamba" programmā "Latvijas skolas soma" izveidojusi vizuāli un muzikāli baudāmu video koncertu ""Dagamba" feat. Tchaikovsky" un "LudwigVanRammstein", kas bērnus un jauniešus iepazīstinās ar crossover mūzikas starpžanru.

Koncerta vadītājs aktieris Rihards Zelezņevs veidos sarunu ar klausītāju un iesaistīs aktīvos uzdevumos, kas palīdzēs veicināt izpratni par klasiskās mūzikas dažādību, rosināt vēlmi meklēt kontrastus, iesaistīties mākslas radīšanas procesos un izmantot jau esošās zināšanas.

Caur skaņdarbiem, kas jauc stilus, skolēni tiks iepazīstināti ar terminu starpžanrs un tā izpausmēm mūzikā. Kopā ar grupu "Dagamba" skolēni varēs atklāt starpžanru sintēzi un piemērus tam, kā notiek klasiskās mūzikas integrācija 21. gadsimtā.

Grupa "Dagamba" sevi sauc par klasiskās mūzikas huligāniem. Ar vārdu "huligāns" ierasti tiek sasaistītas sliktas asociācijas, taču šajā koncertā grupa vēlas parādīt, ka huligāni var būt izglītoti, talantīgi, nest vēstījumu plašākai publikai, un apgāzt stereotipus, ka klasiskā mūzika ir garlaicīga un kurš vispār klausās Bēthovenu!

Koncerts filmēts 18. gs. iecienītākajā rīdzinieku koncertvietā – Melngalvju namā, iegūstot ne tikai akustiski, bet arī vizuāli un mākslinieciski baudāmu digitālo koncertpieredzi.

Kontaktinformācija:

Ilze Kroņkalne: 67181787, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Plašāka informācija: www.melngalvjunams.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu