Daugavpils teātra izrādes plaši apmeklē programmā "Latvijas skolas soma"

24.09.2019.

Skolas aktīvi izmanto Latvijas valsts simtgades programmas „Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas, piesakot vietas uz Daugavpils teātra izrādēm. Kopš 2018. gada septembra programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils teātri apmeklējuši vairāk kā 4000 skolēnu.

Tiek apmeklētas ne tikai bērnu izrādes, bet arī tās pieaugušo izrādes, kuras atbilst skolu programmai, piemēram, „Raudupiete”, „Purva bridējs (-i)” un daudzas citas. Šo izrāžu apmeklējums sniedz skolēniem padziļinātāku izpratni par latviešu un pasaules klasikas darbiem.

Skats no izrādes "Čipolīno". Foto: Džeina Saulīte

Ņemot vērā to, ka Daugavpils teātra repertuārs ir daudzveidīgs, tajā var sastapt dažādu žanru iestudējumus, tostarp arī dejas izrādes, mūziklu, postdramatiskus iestudējumus, skolēniem ir iespēja salīdzināt dažādu žanru izrādes, to specifiku, tādējādi vairāk uzzinot par teātra mākslu. 

Daugavpils teātris ir novērojis, ka mazākumtautību skolas aktīvi apmeklē izrādes latviešu valodā, kas nozīmē, ka programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros tiek veicināti integrācijas procesi un veidota valstiskās piederības apziņa.

Ar programmas „Latvijas skolas soma” atbalstu Daugavpils teātra izrādes apmeklē ne tikai Daugavpils pilsētas un novada skolas, bet arī skolas ārpus Latgales novada. Ņemot vērā reģiona ekonomisko situāciju, pateicoties programmai „Latvijas skolas soma” tiek mazināta sociālā nevienlīdzība skolēnu vidū.

Skats no izrādes "Raudupiete". Foto: Džeina Saulīte

Skolēnu atsauksmes:

  • „Man liekas, ka “Purva bridējs” ir vislabākā izrāde, kuru kādreiz redzēju. Pēc tās gribu kaut katru dienu apmeklēt mūsu Daugavpils teātri.”
  • „Patika, ka režisors “vecu” noveli parāda mūsdienīgi. Tā patiks jaunajai paaudzei, jo mūžvecās problēmas ir nemirstīgas.”
  • „Gājiens uz teātri paplašināja redzesloku, tagad es zinu, ka arī A. Brigaderei ir Raudupiete – sieviete ar sarežģītu likteni.”
  • „Moderna, interesanta, mums tuva un saprotama. Blaumanis nenoveco. Paldies režisoram.”

 

Informāciju sagatavoja:
Janīna Ivanova
VSIA "Daugavpils teātris"
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 28445647

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu