Dirty Deal Teatro desmitgades svinību laikā Spīķeru kvartālā durvis vērs Garlaicības muzejs

01.08.2017.

Laikā no 9. - 10. augustam neatkarīgais teātris Dirty Deal Teatro svinēs savu desmito dzimšanas dienu. Trīs dienu svinības ietvers visdažādākos pasākumus, tostarp - 10., 11. un 12. augustā, Spīķeru kvartālā, blakus spēļu laukumam, durvis vērs muzejs padzīvojušiem jauniešiem - Garlaicības muzejs. Muzejs ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Par spīti savam nosaukumam Garlaicības muzejs nepavisam nebūs garlaicīgākais muzejs pasaulē. Par tā eksponātiem kalpos unikāli objekti un objektu kopumi, kas daudzdzīvokļu māju pagalmos garlaicības un jaunības iespaidā mainījuši savu sākotnējo jēgu un nozīmi, radot līdz tam nebijušas izklaides un pasaules izziņas pieredzes. Šajos pagalmos notika pirmās kāzas, kurās sešgadīgais kaimiņš apprec savu astoņgadīgo māsīcu viņas draudzenes virtuves loga aizkaru plīvurā. Kazaku-razboiņiku spēles laikā tika apgūts pirmais īsais krievu valodas kurss. Tika rīkotas pirmās bēres, lai godam apbedītu divas sliekas un vienu peli. Savukārt parasto dārza gliemežu nogaršosana kļuva par pirmo pieredzi franču kulinārijā. Un šie ir tikai daži no daudziem mums tik labi zināmajiem garlaicības rosinātajiem laika un uzmanības kavētējiem un prieka radītājiem. Kas notiktu, ja mēs pēc daudzu gadu prombūtnes atgrieztos šajā maģiskajā vietā un laikā?

Režisori Paulu Pļavnieci, scenogrāfu Uģi Bērziņu, aktrisi Anci Muižnieci un aktieri Uldi Sniķeri šī atgriešanās orsināja kļūt par Garlaicības muzeja dibinātājiem. Jaunradītā muzeja apmeklētājiem viņi piedāvās ceļojumu tunelī, kurā būs iespējams gūt visdažādākās garlaicības pieredzes.

Muzeja darba laiks:
10. augustā: 17.00 - 21.00
11. augustā: 17.00 - 20.00
12. augustā: 13.00 - 17.00

Muzeja atrašanās vieta: Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 6, blakus bērnu spēļu laukumam.

Ieeja muzejā - bez maksas.

Muzeja kuratori: Paula Pļavniece, Uģis bērziņš, Ance Muižniece un Uldis Sniķers.

Garlaicības muzejs ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

“Dirty Deal Teatro” adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2.
Teātra un pasākumu atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts simtgades programma, ES programmas “Radošā Eiropa”,  Rīgas Dome, Latvijas Jaunā teātra institūts, „Vivacolor”, A/S „Valmiermuižas alus”. Informatīvie atbalstītāji: Radio NABA, "Ir", Satori.lv,  Kroders.lv, LR 1.

Vairāk informācijas: www.dirtydealteatro.lv
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
mob. +371 20119550

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu