Koncertzāle "Lielais dzintars" skolēniem piedāvā iepazīt džeza mūzikas pasauli

22.03.2021.

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" 10. - 12. klašu skolēniem sagatavojusi aizraujošu muzikālu sarunu un koncertu "Džeza stunda jauniešiem", kurā būs iespēja atklāt plašo džeza mūzikas pasauli.

Kopā ar džeza ekspertiem skolēni uzzinās, kuras ir slavenākās džeza mūzikas ierakstu kompānijas un kuri pasaules spožākie džezmeņi, kas bija pirmie Latvijas džeza pionieri un kuri ir Latvijas mūsdienu džeza karognesēji.

Aizraujošo un izzinošo materiālu papildina īpaši veidotas vizuālizācijas, kas jauniešiem brīvā un nepiespiestā formā atklāj interesantākos un nozīmīgākos faktus par džezu.

Video pirmajā daļā kopā ar saksofonistu, džeza pasniedzēju Denisu Paškeviču un pianistu, komponistu Kristapu Vanadziņu skolēni uzzinās svarīgāko par džezu Latvijā un pasaulē, bet otrajā daļā klausīsies gan pasaules džeza klasiku, gan K. Vanadziņa paša radīto mūziku viņa vadītā trio dzīvajā izpildījumā.

Nodarbības laikā skolēni uzzinās atbildes uz jautājumiem: Kas ir džezs? Kad un kur tas radies? Kur mācīties džezu? Kā iemācīties klausīties mūziku un veidot savas dziesmu listes?

Nodarbībā "Džeza stunda jauniešiem" piedalās Deniss Paškevičs (sarunas moderators) un Kristapa Vanadziņa trio (Kristaps Vanadziņš (pianists), Jānis Rubiks (kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (bungas)).

Producents SIA "Lielais Dzintars", atbalsta Liepājas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kontaktinformācija: Aiva Juhnevica, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel.: 28268404

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu