Ezerpilis var iepazīt divās jaunās tiešsaistes muzejpedagoģiskās nodarbībās

30.03.2021.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks programmā "Latvijas skolas soma" izveidojis divas jaunas muzejpedagoģiskās nodarbības. Tās norisinās platformā Zoom un ir piemērotas 6.-9. klašu skolēniem.

"Lidojošo ezeru teikas: pasaka vai vēstures avots"

Nodarbība "Lidojošo ezeru teikas: pasaka vai vēstures avots" veltīta teikām par ezeriem, kuros atklātas ezerpilis, parādot teikas ne tikai kā interesantu folkloras žanru, bet arī kā vēstures avotu.

Skolēni nodarbībā varēs iepazīties ar teiku dažādajiem sižetiem un uzzinās tajās rodamo vēsturisko informāciju.

Iepazinušies ar arheologa stāstu, skolēni, strādājot grupās, iepazīs atšķirīgus teiku tekstus, analizēs un mēģinās atpazīt norādes uz vēsturisku informāciju. Skolēniem piedāvātās teikas vēsta par 10 dažādiem ezeriem, kuros atrodamas ezermītņu paliekas.

Nodarbības noslēgumā skolēni prezentē pārējiem klasesbiedriem vienu no teikām un grupu darbā noskaidroto, kopīgi izvērtē uzzināto.

Nodarbība papildina gan latviešu valodas, gan vēstures mācību satura apgūšanu.

"Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu"

Nodarbībā "Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu" ir iespēja virtuālā veidā uzzināt vairāk par dzelzs laikmeta cilvēku ikdienu ezerpilī (8./9.gs.-10.gs.). Tā var papildināt vēstures, latviešu valodas, sociālo zinību un citu mācību priekšmetu apguvi.

Nodarbības gaitā kopīgi tiek noskaidrotas atbildes uz vairākiem jautājumiem: Kā atklāja ezerpilis? Kur Latvijā tās atrodamas? Kas un kad tās apdzīvoja? Kāda bija ikdienas dzīve ezerpilī – ēkas, nodarbošanās, ēdiens, apģērbs? Ko nozīmē tādi vārdi kā vadzis, klons, sietava, kājauts un citi? Cik ilgi ezerpilis pastāvēja un kāpēc tās vairs netika apdzīvotas?

Nodarbības otrajā daļā skolēni savas zināšanas pārbauda, piedaloties viktorīnā platformā kahoot.it. Noslēgumā skolēni tiek aicināti uzdot savu jautājumu kādam no klasesbiedriem un novērtē nodarbību un savu dalību tajā.

 

Kontaktinformācija: Sanda Salmiņa, Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģe, tālr.: 25665528; e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu