"Homo novus" dāvinās filmas kostīmus Kino muzejam

24.01.2020.

2020. gada 30. janvārī plkst. 13.00 ar studijā Film Angels Productions veidotās Simtgades filmas "Homo novus" kostīmu dāvinājumu LKA Rīgas Kino muzejam tiks atklāti jaunie LKA Rīgas Kino muzeja kostīmu skapji, papildinot muzeja krājumu ar nozīmīgāko filmas varoņu tērpiem.

Pagājušā gada decembrī Pārdaugavā, Pulka ielā 8, tika atklāta jaunā Muzeju krātuve, kurā līdzās izvietoti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM), Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) un Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja krājumi. 

Režisores Annas Vidulejas komēdija "Homo novus" bija visapmeklētākā Latvijas filma 2018. gadā, un par filmas tērpiem māksliniece Liene Rolšteina saņēma Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kategorijā Labākais kostīmu mākslinieks.

LKA Rīgas Kino muzeja kolekciju turpmāk bagātinās filmā redzētie kostīmi – Jura Upenāja (Igors Šelegovskis) uzvalks, Salutaura (Andris Keišs) darba tērpi, Ciemaldas (Kristīne Krūze), Astrīdes (Agnese Cīrule) un Daģa kundzes (Aurēlija Anužīte-Lauciņa) tērpi, Kurcuma (Kaspars Znotiņš) izšūtā veste un citu filmas varoņu kostīmi. 

Muzeju krātuvē turpmāk vienkopus glabāsies visa Rīgas Kino muzeja kolekcija, kas līdz šim atradās divās vietās – Eduarda Smiļģa Teātra muzeja telpās un Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā. Krātuvēs būs pieejama īpaši filmlenšu glabāšanai paredzēta aukstuma kamera, kurā atradīsies vairāk nekā tūkstoš Kino muzeja krājumā esošo 35mm un 16mm kinolenšu. Krātuves krājuma telpās pētniekiem būs pieejami dokumenti, plakāti un fotogrāfijas no Latvijas filmām, unikālas, ar roku veidotas dekorāciju un kostīmu skices filmām, arī kino tehnika – gan profesionālās, gan amatieru kinokameras, montāžas galdi un filmu projektori. Pirmo reizi muzeja vēsturē nodrošināta iespēja krāt un uzglabāt arī filmu uzņemšanā izmantotos kostīmus, kas palīdzējuši iedzīvināt daudzus no Latvijas kino atpazīstamākajiem tēliem.

Medijiem

Uz pasākumu 2020. gada 30. janvārī plkst. 13.00 laipni aicināti mediju pārstāvji, iepriekš piesakoties muzeja vadītājai Ievai Andžānei – drošības apsvērumu dēļ ieeja muzeja krātuvēs ir ierobežota. 

Rīgas Kino muzejs piedāvās iespēju iepazīties ar filmas tērpiem, sastapt un intervēt filmas "Homo novus" režisori Annu Viduleju, producentu Ivo Cepleviču, kostīmu mākslinieci Lieni Rolšteinu un LKA Rīgas Kino muzeja komandu, kā arī ielūkoties muzeja krātuvju telpās. 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu