Īpašie Dziesmu svētku bērni - Sigvards un Austra

11.07.2018.

Rīgas Dzemdību namā 10. jūlijā tika sveikti "Dziesmu svētku" bērni - Sigvards un Austra. Ciemos bija ieradušies Dziesmu svētku biroja pārstāvji un Dzemdību nama vadība, nododot sveicienus arī no Rīgas mēra Nila Ušakova. Mazo vārda brāli apsveikt ieradās lielā kopkora diriģents Sigvards Kļava, kurš atzina, ka vēsts par svētku laikā dzimušā mazā zēna vārda izvēli bijis viens no aizkustinošākajiem brīžiem Dziesmu svētkos. 

Sigvarda mamma Līga ir Ķekavas jauktā kora "Mozaīka" dziedātāja. Sigvards mammas puncī devās svētku gājienā, piedalījās mēģinājumos Mežaparkā un arī koncerta ģenerālmēģinājumā. Bet svētdien, gatavojoties doties uz noslēguma koncertu, Līga saprata, ka jādodas tomēr citā virzienā - uz Dzemdību namu.

Sigvards nāca pasaulē minūti pirms noslēguma koncerta sākuma. Kora vadītāja Agnese šodien stāstīja, ka ziņa par puikas piedzimšanu telefonos "iekritusi" īsi pirms Latvijas Valsts himnas dziedāšanas, un korim šis himnas izpildījums esot bijis īpaši saviļņojošs.

Sigvards vārdu patiešām ieguvis par godu diriģentam Sigvardam Kļavam, kurš noslēguma koncertā diriģēja koriem tik mīļo un nozīmīgo "Gaismas pili". Neskatoties uz nogurumu pēc svētkiem, diriģents atsaucās kora un Dziesmu svētku biroja aicinājumam un šodien ieradās Dzemdību namā, lai sveiktu mazo vārda brāli un viņa mammu. 

Savukārt Austras māmiņa Rita kopā ar ģimeni bija devusies skatīties noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu. Koncerts gan noslēdzās nevis ar došanos mājās, bet gan ar braucienu uz Dzemdību namu, kur pasaulē nāca meitiņa Austra. Vecāki un meitiņa jau šodien devās mājup.

Avots: www.rdn.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu