Izdots projekta “Katram savu tautastērpu” Dienrādis 2019. gadam

20.12.2018.

Projekta "Katram savu tautastērpu" Dienrādis 2019.gadam ir klāt! Šajā reizē tā tēma - jostas un tajās ieaustie raksti.

Lai mūsdienīgi un radoši iepazīstinātu ar latviešu tautas tērpu dažādību un veicinātu tautas tērpu valkāšanu, Latvijas Nacionālais kultūras centrs 2016.gadā uzsāka projektu -„Katram savu tautas tērpu”. Šis ir jau ceturtais projekta ietvaros radītais Dienrādis.

Kalendārā fotogrāfa Viestura Masteiko iemūžinātās jostu bildes atklāj latviešu tautastērpa daļas - jostas rakstus un ļauj tos aplūkot pietuvinātus. Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta:

“Jostas ir dažādas un daudzpusīgas informācijas nesēji. Tās ir īpašas ar savām darināšanas tehnikām un ar to palīdzību iespējams apgūt gan amata prasmes, vērot krāsu saskaņu, rakstu dažādību, mācīties simetriju un asimetriju.”

Īpašs paldies jostu autoriem - Lilijai Treimanei, Mairai Vrubļevskai, Agnijai Saprovskai, Mārim Maniņam, audēju darbnīcai “Vēverīšas” un Tautas tērpu centram “Senā klēts” par iespēju izmantot jostas kalendāra mākslinieciskajā noformējumā.

Dienrādi līdz 20.decembrim un 2019.gadā sākot no 2.janvāra iegādāties iespējams Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Pils laukums 4), cena EUR 5.-. Tāpat pirms Ziemassvētkiem to būs iespējams atrast arī  veikalos RIIJA, Jāņa Rozes apgāds, SENĀ KLĒTS un NicePlace TELPA.

Apvij 2019.gadu ar "Katram savu tautastērpu" jostu kalendāru!

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 29181396
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lnkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu