Izstādi “Latvijas gadsimts” apmeklē Nīderlandes karalis

13.06.2018.

12. jūnijā muzeju kopizstādi “Latvijas gadsimts” savas Latvijas vizītes laikā apmeklēja Viņa Majestāte Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs. Majestāti Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) sagaidīja kultūras ministre Dace Melbārde un LNVM direktors Arnis Radiņš. Ekskursiju izstādē “Latvijas gadsimts” Nīderlandes karalim un viņa pavadoņiem, tostarp grupai Nīderlandes žurnālistu, vadīja izstādes koncepcijas autors Toms Ķikuts.

Foto: Valters Lācis, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Apmeklējuma laikā īpaša uzmanība tika pievērsta izšķirošajiem Latvijas 20. gadsimta vēstures brīžiem – valsts dibināšanai, bojāejai Otrā pasaules kara laikā, dzīvei padomju okupācijas apstākļos un neatkarības atjaunošanai. Latvijas un Nīderlandes attiecību kontekstu iezīmēja izstādes apskates gaitā skartā tēma par Latvijas vietu Eiropā gan starpkaru periodā, gan arī laika posmā pēc neatkarības atjaunošanas. Kultūras ministre Dace Melbārde iepazīstināja augsto viesi ar Dziesmu svētku tradīciju un pastāstīja par šajā gadā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs studējis vēsturi Leidenes Universitātē, turklāt kā students 20. gs. 80. gados bijis Maskavā, tādēļ pārzina Latvijas un arī reģiona vēsturi un uzdeva specifiskus sev interesējošus jautājumus par Latvijas vēstures 20. gadsimta līkločiem.

Foto: Valters Lācis, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Noslēgumā Nīderlandes karalis parakstījās izstādes “Latvijas gadsimts” viesu grāmatā, un muzeja direktors uzdāvināja augstajam viesim izstādes “Latvijas gadsimts” katalogu angļu valodā, kā arī pateicās par vizīti un izrādīto interesi par Latvijas valsts vēsturi.

Foto: Valters Lācis, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Izstāde “Latvijas gadsimts” ir vērienīgākais muzeju nozares sadarbības projekts un viens no Latvijas valsts simtgades programmas centrālajiem notikumiem.

Tās izveidē iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Izstādes dizainu veidojis starptautiski godalgotais dizaina birojs H2E.

Izstādes “Latvijas gadsimts” sadarbības partneri ir Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais arhīvs un Latvijas Nacionālā bibliotēka; atbalstītāji – Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, Latvijas Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv, portāls Delfi.lv, korporatīvās komunikācijas aģentūra LEAD, Narvesen,  Salons Objekts, MD Noass, MAGNUM NT.


Detalizētāka informācija: Astrīda Burbicka, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja, tel. 67221357, mob. tel. 26341556, e pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.latvijasgadsimts.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu