Izvērtē programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanu Liepājā

03.03.2020.

27. februārī Liepājā, galerijā "Romas dārzs" Liepājas skolu direktori un direktoru vietnieki izglītības un audzināšanas darbā izvērtēja programmas "Latvijas skolas soma" ieguvumus.

Latvijas valsts simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja, programmas "Latvijas skolas soma" vadītāja Aija Tūna, raksturojot programmas darbības rezultātus kopumā, uzsvēra, ka aptvertas visas izglītības iestādes, apkopots piedāvājums ar vairāk nekā 1500 kultūras norisēm, notikušas 14 000 kultūras norises visā Latvijā, katrā mācību dienā visā Latvijā kopā notiek vidēji 80 kultūras norises skolēniem.

Par programmus saņemtas labas atsauksmes gan no skolēniem, gan no Izglītības kvalitātes valsts dienesta. Pastāvīgi pieaug sadarbības partneru pulks un skolu aktivitāte kļuvusi jēgpilnāka.

Programmas "Latvijas skolas soma" koordinatore Liepājā Aelita Jankovska pastāstīja par aktivitātēm Liepājā, par programmas īstenošanu savās izglītības iestādēs pieredzē dalījās Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola un Liepājas centra sākumskola. Par piedāvājumu skolēniem pastāstīja Liepājas muzejs, Liepājas Leļļu teātris, Liepājas teātris un Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāvji.

Prezentācijas (pdf)

Liepājas Raiņa 6. vidusskola

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas

Liepājas Centra sākumskola

Liepājas muzejs

Liepājas Simfoniskais orķestris

 

Pasākumā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās postfolka apvienība "Saule i tuvāk". Noslēgumā pasākuma dalībnieki apskatīja galeriju "Romas dārzs".

Programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem un darbojas kopš 2018. gada septembra. Tās mērķis ir nodrošināt katram Latvijas skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt pasākumus, kas papildina mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs, tai skaitā izzinot Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

 

Informāciju sagatavoja Liepājas izglītības pārvalde

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu