Jaunieši tiek aicināti sagaidīt Jaunās Simtgades pavasari Rīgas Motormuzejā

01.05.2018.

Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja jeb “Svētku Rota” kopā ar lielāko sabiedrisko bērnu un jauniešu organizāciju Latvijā “Latvijas Mazpulki” šī gada 12. maijā Rīgas Motormuzejā organizē starptautisku jauniešu forumu “JAUNĀS SIMTGADES PAVASARIS”. Foruma mērķis ir vienkopus pulcēt jauniešus, kuri Latvijas simtgadē īstenojuši, īsteno vai plāno realizēt projektus un pasākumus, ar savu uzņēmību apliecinot: Es radu Latviju! Es daru Latviju! ES ESMU LATVIJA!

“Nosaucām to par jaunās simtgades pavasari, tāpēc, ka pasākuma dalībnieki būs tie, kuri veidos kultūras notikumus ne tikai šajā gadā, bet arī nākamajā Latvijas simtgadē. Tie ir līderi, darītāji, kuriem Latvija ir vērtība,” skaidro foruma organizatore Randa Ķeņģe.

Jauniešu rīcības komiteja un “Latvijas Mazpulki” vēlas iepazīstināt dažāda vecuma jauniešus ar vienaudžu pieredzes stāstiem valsts svētku satura veidošanā ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā un Somijā. Forumā plānots runāt par esošo pieredzi un nākotnes plāniem, kā arī gūt atbildi uz tik svarīgo jautājumu, vai simtgades svinības veicina jauniešu pilsonisko līdzdalību. Randa norāda, cik svarīgi svētku gadā aktīvajiem jauniešiem radīt platformas, kurās iespējams nostiprināt un attīstīt savas idejas un ieceres:

“Lepojamies, ka mūsu valstī ir daudz iniciatīvas bagāti jauniešu, kuri grib šeit dzīvot un radīt Latvijā pozitīvu vidi, kurā jūtas labi gan paši, gan viņu draugi un domubiedri. Šobrīd, kamēr esam Latvijas simtgades svētku virpulī, vēlamies sapulcināt šos jauniešus kopā, dot iespēju pastāstīt par saviem projektiem un tīkloties savā starpā, lai foruma dalībnieki rastu iedvesmu jauniem, vēl lielākiem pasākumiem nākotnē. “

Pasākumu atklās kultūras ministre Dace Melbārde. Foruma ietvaros būs dzirdami Baltijas valstu pieredzes stāsti par jauniešu iesaisti valstu simtgades svinēšanā, par to, cik daudz uzņēmīgu jauniešu dzīvo Latvijā stāstīs “TUESI.LV” projekta vadītājs Vilis Brūveris, kā arī būs iespēja iepazīties ar 20 jauniešu pieredzes stāstiem no visas Latvijas par to, ko viņi šajā gadā dāvina Latvijai.  Visas dienas garumā ikviens Rīgas Motormuzeja apmeklētājs varēs piedalīties Latvijas Mākslas akadēmijas rīkotā aktivitātē “Es. Latvija. Sarkanbaltisarkans”, atstājot savu rokas nospiedumu Latvijas karogā.  Plašāku programmas izklāstu drīzumā varēs atrast LV100 mājas lapā. Pieteikties foruma dalībai vari līdz 7. maijam, aizpildot anketu: Ej.uz/JaunsPavasaris

Iniciatīvu “Jaunās simtgades pavasaris” īsteno Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja „Svētku rota” sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, partneri biedrība “Latvijas Mazpulki”. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Latvijas valsts simtgades norišu ietvaros maijā akcentējam Latvijas brīvībai vēsturiski nozīmīgos notikumus. Latvijas cilvēki svin Latvijas brīvību un novērtē brīvības sniegtās iespējas.  Mums ir viena Brīvība, Par to atbildību nesam mēs visi, šīs zemes tauta. Katram no mums, pieder daļa no tās – personīga, savējā. Par to atbildīgs katrs pats, lai tā lielā nezustu vējā. Brīvība sargā mūs un mēs sargājam Brīvību.

Papildu informāciju par “JAUNO SIMTGADES PAVASARI” meklē “Svētku rotas” Facebook lapā https://www.facebook.com/SvetkuRota/  un Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu