Jauniešu koris "Balsis" iedzied Latvijas valsts simtgadei veltītu dziesmu "Tavas saknes tavā zemē"

24.08.2017.

Viena no nedaudzajām latviešu rakstniecēm, kura kļuvusi atpazīstama ne vien Latvijā, bet arī tālu aiz mūsu valsts robežām. Nereti dēvēta par sava laika un tautas sirdsapziņu. Viņa aicina ticēt un paļauties. Komponists, kurš licis runāt un domāt vairākām paaudzēm. Pianists, kurš izcēlies ar savu izcilo, smalkjūtīgo kamermuzicēšanu. Baltu svēteļu pavadīts, devies rakstīt mūziku eņģeļu korim.

Pētera Plakida jauktā kora dziesma ar Vizmas Belševicas vārdiem "Tavas saknes tavā zemē" sarakstīta septiņdesmitajos gados un jau iepriekš ir izskanējusi Vispārējos latviešu dziesmu svētkos.

Pēc nepilna gada, sagaidot Latvijas simtgadi, šī spēcīgo patriotismu izstarojošā dziesma atkal skanēs Mežaparkā - lielā kopkora izpildījumā.

Jauniešu kora "Balsis" 8. videoklips tapis, apvienojot kora skanējumu 30 gadu jubilejas koncertā "Svētki!" 8. aprīlī, Liepājas dzintarā, ar mākslinieku Antas Priedītes un Aigara Ozoliņa zīmējumiem mūzikā.

Ierakstā piedalās Svētku "Balsis" - visi dziedātāji, kas reiz dziedājuši sastāvā, un diriģents, kora mākslinieciskais vadītājs - Ints Teterovskis.

Informāciju sagatavoja:
Ints Teterovskis
Jauniešu kora "Balsis" mākslinieciskais vadītājs

balsis.lv/lv/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu