Jūlija pēdējā nedēļas nogalē tiks svinēti novada svētki “Annas Dagdā”

27.07.2017.

Kā katru gadu arī šogad jūlija pēdējā nedēļas nogalē - no 27. līdz 30.jūlijam tiks svinēti Dagdas novada svētki “Annas Dagdā”. Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, rodas vēlme uzsvērt mūsu, latgaliešu, identitāti, piederību dzimtenei un vienlaicīgi arī unikalitāti kultūrā, valodā un dzīvesziņā. Tieši tāpēc šī gada svētku programmā ir gan vairāki jauninājumi, gan arī paliekošas un tautā iemīļotas tradīcijas.

BREIŅEIGUO JAUŅEIBA

27.jūlijā svētkus atklās novada jaunieši, kuri sacentīsies dažādās aktivitātēs, spēlēs, stafetēs un piedalīsies veselību veicinošos pasākumos. Sporta dienā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem (komandā 8 dalībnieki).

VASALĀ MĪSĀ – VASALS GORS

28.jūlijā plkst.12:00 Dagdas ezera pludmalē tiek aicināti pludmales volejbola spēlētāji. Iestājoties tumsai, basketbola cienītāji varēs piedalīties vai atbalstīt spēlētājus nakts strītbola turnīrā JIC “Parka rozes”. Dagdas Tautas namā notiks mākslas filmas “Sapnis” pirmizrāde. Tās režisors ir dagdānietis Arturs Tomaševskis, kas pašlaik dzīvo Londonā, bet viņa domas nepārtraukti atgriežas Dagdā, dzimtajās vietās.

MUNA VOLŪDA MUNĀ SĀTĀ

Jau no agra sestdienas, 29.jūlija rīta pilsētas skvērā notiks dažādas aktivitātes un izklaides. Tirdziņā varēs iegādāties gan vietējo amatnieku un mājražotāju ražojumus, gan viesu darinājumus. No plkst.10:00 ikviens varēs iesaistīties dažādu prasmju skolā un, iespējams, uzzināt daudz ko jaunu. Īstam latgalietim patīk labi paēst un bez dziesmas - it nekur. Ja apvieno abas šīs latgalieša iezīmes, tad rodas kulinārijas šovs ar folkloras elementiem. Kas tieši tur notiks, lai paliek noslēpums! Uzreiz pēc šova laukumā pie domes noritēs Robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi.

Pusdienlaikā Dagdas Muižā notiks zirgu rikšotāju sacensības – viens no kuplāk apmeklētākajiem un skatāmākajiem pasākumiem, kas kļuvis par novada svētku neatņemamu sastāvdaļu.

Vakarpusē, plkst.20:00 Dagdas brīvdabas estrādē notiks konkursa “Dagdas novada ziedu dzīpari Latvijas villainē” laureātu apbalvošana, kas mīsies ar jautrām un latgaliskām dejām. Jau plkst.21:00 īstenu Latgales garšu varēs izjust dziesmu vakarā “Sajust Latgolu caur dzīsmi”. Uz skatuves kāps grupas “Dabasu Durovys” un “Piparmētra”, latgaliešu rokmūziķis “Sovvaļnīks” un poētiskā roka apvienība “Kapļi”. Turpinājumā zaļumballi spēlēs Juris Ostrovskis un “Dvinskas muzikanti”.

KŪPĀ ASOM SPĀKS

Svētdiena, 30.jūlijs Latgalē sākas ar Dievkalpojumu. Plkst.11:00 visi būs gaidīti Beresnes Romas katoļu baznīcā uz Sv.Annas dienas atlaidām. 

Plkst.13:00 savu spēku Dagdas brīvdabas estrādē demonstrēs Latvijas spēkavīri. Arī iedzīvotāji ir aicināti parādīt savu spēku un pārspēt pagājušā gada rādītājus sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Turpat pēcpusdienā notiks putu ballīte pašiem mazākajiem svētku apmeklētājiem.

Visi pasākumi ir bez maksas!

Pasākums “Dagdas novada jauniešu sporta diena 2017” notiek projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/020) ietvaros un tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Latgales dziesmu vakars “Sajust Latgolu caur dzīsmi” tiek finansēts no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2017“.

Svētku detalizēta programma, sacensību nolikumi un cita noderīga informācija pieejama ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Guna Malinovska
Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāja

Avots: www.dagda.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu