Kā piltenieki brauca “Cīrulīšus” lūkoties

28.03.2019.

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Piltenes vidusskolas 9. un 10. klase martā kopā ar klases audzinātājām devās uz teātra namu "Jūras vārti", kur notika teātra izrāde "Cīrulīši".

Uz izrādi braucām ar divējādām domām. Viena bija – būs ļoti garlaicīgi, otra – sabojāts otrdienas vakars. Īpaši nelīdzēja arī skolotājas uzmundrinājums un solījumi, ka nebūs tik traki. Tas, ko redzējām un izjutām izrādes laikā bija pilnīgi cits nekā gaidījām! Izrāde bija interesanta, ar humoru. Nemaz nenožēlojām, ka braucām un bija nedaudz kauns par savu iepriekšējo attieksmi.

10. klases skolniece Senija Strause: "Teātra izrādes noskatīšanās mums noteikti noderēs literatūrā, jo skatījāmies latviešu dramaturga izrādi. Šī bija iespēja paplašināt mūsu redzesloku, dot vielu pārdomām un paplašināt mūsu valodu. Interesanti bija vērot arī aktieru meistarību uzstājoties, kas mums noderēs eksāmenos."

Foto no Nacionālā teātra izrādes "Cīrulīši"

10. klases audzinātāja Dace Ābele: "Man kā klases audzinātājai prasīja lielas pūles pierunāt jauniešus apmeklēt teātra izrādi. Praktiski neviens skolēns nebija bijis uz teātri un valdīja stereotips, ka teātris ir garlaicība. Bija ļoti interesanti redzēt, kā jaunieši vēro teātra namu, kurā lielākā daļa bija pirmo reizi. Sava veida mierinājums viņiem bija tas, ka uz izrādi bija ieradušies arī citu skolu skolēni. Kad starpbrīdī jaunieši nāca klāt un teica, ka ir pārsteigti, ka pagājusi jau vesela stunda, tad es sapratu, ka viss kārtībā. Pirmā teātra izrādes apmeklējums bija veiksmīgs! Jaunieši atsauksmēs rakstīja, ka izrāde patika un  bija interesanta. Viņiem svarīgi bija, ka sižets bija pielāgots mūsdienām un caurvīts ar humoru. Nebija drūms un smags, kā vecāki stāstīja par filmu. Pārsteiguma moments bija tas, ka uz skatuves pīpēja. Protams, svarīgi bija, ka aktieri bija atpazīstami no skatītajiem seriāliem.”

Pēc izrādes saņemtās skolēnu atsauksmes liecina par to, kas skolēniem šis pasākums licis aizdomāties par dažādām lietām:

  • Bija interesanti – labi aktieri, viela pārdomām un arī labi joki.
  • Man ļoti patika, varēja pārdomāt, kā es pats rīkotos šādā situācijā.
  • Stāsts par “Cīrulīšiem” bija nedaudz arī stāsts par mani.
  • Bija forši, smieklīgs bija parādīts kaimiņienes Olgas tēls – labs humors un aktierspēle.
  • Šī bija īsta teātra noskaņa!
  • Patika, ka klases biedri bija izvēlējušies piemērotu apģērbu un arī – uzvedību!
  • Teātra izrāde man ļoti patika. Man tas lika pārdomāt savas attiecības ar brāli un māsu.
  • Kopumā izrāde patika, būtu labprāt vēlējies citu nobeigumu – lai bērni tomēr saprot mammu un neatstāj viņu vienu.
  • Kādas tad ir manas attiecības ar ģimeni? Par to es domāju izrādes laikā.
  • Pēc izrādes sapratu, ka man ir līdzīgs stāsts. Dzīvoju lauku mājā, kurā dzīvojušas vairākas paaudzes. Vairākas reizes ir bijusi doma par mājas pārdošanu, bet tā arī neviens to nav spējis izdarīt – pārāk daudz atmiņu.

 

Informāciju apkopoja: programmas "Latvijas skolas soma" koordinatore Piltenes vidusskolā Nelda Matisova

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu