Kaunatieši dodas iepazīt vēju pilsētu - Liepāju

29.04.2019.

Dažreiz arī skolā nākas piedzīvot patīkamus pārsteigumus, kas nav saistīti ar mācībām klasē. Šī pavasara pārsteigums Kaunatas vidusskolas skolēniem atklājās 4.-5.aprīļa ceļojumā uz Kurzemi. Direktore Alīna Gendele kopā ar klašu audzinātājām Irēnu Selivončiku un Ināru Paramonovu veidoja izglītojošo braucienu visiem 10. un 11. klašu skolēniem, izmantojot Latvijas valsts simtgades programmu "Latvijas skolas soma".

Divu dienu ceļojumā jauniešiem pavērās iespēja apskatīt Liepāju, Kuldīgu, Sabili, Lāčkroga ezeru un apmeklēt kinopilsētu "Cinevilla".

Vispirms iepazināmies ar vēju pilsētu Liepāju. Gides pavadībā izstaigājām pilsētas vēsturisko centru, aizgājām līdz Ziemeļu molam, kur mūsu acīm pavērās jūra. Un tad mūs gaidīja pārbaudījums Karostā, kas ir maza militāra pilsētiņa, kur līdz 1997. gadam atradās vienīgais Latvijā esošais militārpersonu disciplinārsodu izciešanas cietums. Šajā vēsturiskajā, ciešanu pilnajā ēkā pārbaudījums nebija viegls. Karostas cietuma apskates laikā nācās veikt fiziskus vingrinājumus, lai iegūt informāciju par ēku, kurā atradāmies. Karostā piedzīvotais veicināja klašu kolektīvu saliedētību. Pēc nopietnas fiziskas slodzes garīgo baudījumu sniedza koncertzāles "Lielais Dzintars" apmeklējums. Tā sagaidīja ar savu noslēpumaini zeltaino spīdumu. Acis žilba, raugoties uz iespaidīgo un spožo ēku. Tikpat interesants un neparasts bija koncertzāles iekārtojums. Nācās uzkāpt pat astotajā stāvā, lai acis varētu izbaudīt Liepājas dzintaroto panorāmu.

Gide Līga Engelmane vadīja apskati ļoti interesanti, uzsverot īpatnējo, neparasto, atbildot uz dažādiem jautājumiem, piemēram, par mūzikas skaņām, kas neuzkrītoši visu laiku skanēja telpā – tā skolēni uzzināja par muzikālo akupunktūru.

Pirmo dienu noslēdza Lauras Grozas-Ķiberes mācībizrāde "Kā top izrāde?" Liepājas teātrī. Izrāde par to, kā top kāda cita izrāde no pirmā zvana līdz priekškara aizvēršanai. Mēs mēģinājām izveidot izrādi paši, pildot profesionālu aktieru – Karīnas Tatarinovas un Pētera Lapiņa - ieteikumus.

Pēc daudzveidīgās dienas visi, gan skolēni, gan skolotāji, devāmies atpūtā uz Embūtes muižu. Celtne ir pārveidota par viesu māju, bet saglabāts seno īpašnieku laika šarms. Muiža izskatās tieši tāpat kā 18. gadsimtā, ir saglabājušās pat slūžas, apkārtnes saimniecības ēkas, kuras arī tiek izmantotas pēc vajadzības.

Nākamā diena sākās ar braucienu uz Kuldīgu, kur apskatījām neticami skaisto Ventas rumbu, Kuldīgas ūdensdzirnavas un seno ķieģeļu tiltu. Nākamā pietura bija Sabile, kur apskatījām Sabiles leļļu klāstu: lielas un mazas, bērni un pieaugušie, šuvējas un ikdienas darbu darītāji, un visas no auduma un salmiem. Trešā pietura bija Lāčkrogā. Devāmies pastaigā līdz Lāčkroga ezeram, kas, kā vēsta internets un apmeklētāju acis, ir tirkīzzilā krāsā. Pārbaudījām - tiešām ezers ir neparasti zils.

Daudzkrāsainā "Cinevilla" mūs sagaidīja klusi, jo tur tobrīd notika filmēšanas darbi. Vispirms uzzinājām, kā top filma, un varējām salīdzināt, jo jau bija ieskats par to, kā top izrāde. Izveidojām arī paši savu filmu ar nedaudzajiem kadriem, bet ļoti interesantā veidā. Aktierus gids izvēlējās no skolēnu vidus, un ar iepriekš sagatavotu priekšmetu palīdzību tapa filmas kadri. Uz Kaunatas vidusskolu tika aizvests disks ar pašu skolēnu – aktieru filmu. Ar lielu laba noskaņojuma devu pēc filmēšanās  steidzāmies apskates ekskursijā pa Cinevillu. Tika uzzināti interesanti fakti, piemēram, ka daudzas kino pilsētiņas ēkas ir butaforija - viss izgatavotas no putuplasta. Gids iepazīstināja gan ar Latvijas filmu "Rīgas sargi", "Nameja gredzens", gan ar ārzemju filmu "Bavārija", "Admirālis" u.c. dekorācijām.

Mums izdevās interesants, patīkams, atmiņā paliekošs ceļojums. Paldies Kaunatas vidusskolas direktorei un programmai "Latvijas skolas soma"!

 

Informāciju sagatavoja: Līna Šlapakova, Kaunatas vidusskolas 11.a klases skolniece

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu