“kim? Rezidences balvas 2017” ietvaros – Ievas Kraules rezidences Gasworks noslēguma pasākums

22.06.2017.

24. jūnijā plkst. 16.00 Londonā, Gasworks rezidences telpās, notiks “kim? Rezidences balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules uzstāšanās, kurā māksliniece atskatīsies uz trīs mēnešu rezidencē paveikto.

Publicitātes attēls, Ieva Kraule, 2017

Gasworks izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmas ietvaros Ieva Kraule turpināja strādāt pie iepriekš aizsāktā automatona – ierīces, kuru māksliniece radījusi, lai savus tekstus performētu un novadītu līdz auditorijai. Pirmoreiz ierīce izrādīta Ievas Kraules personālizstādē “Maldugunis”, kas š.g. martā un aprīlī bija skatāma kim? Laikmetīgās mākslas centrā. Automatona tehniskā procesa pamatā ir mākslinieces vēlme izpētīt, kāds attiecību potenciāls pastāv starp mākslinieku un mašīnu un kā šis dialogs mainās, laikam ejot. Izpētes procesā māksliniece ne tikai koncentrējās uz ierīces mehānisko evolūciju, bet arī apsvēra, kāda varētu būt šī robota-verga loma viņas mākslas prakses turpinājumā.

Ieva Kraule: “Paralēli Gasworks rezidencei studēju Sandberga institūtā Amsterdamā, un rezidences ietvaros esmu strādājusi pie sava maģistra darba izstādes ar nosaukumu Gorgoneion's Gaze. Izstāde tiks atklāta 22. jūnijā Amsterdamā, galerijā Stigter van Doesburg. Šī iemesla dēļ daļa no rezidences laikā veidotajiem darbiem Open Studios nebūs pieejami, taču ir palikuši to nospiedumi – dokumentācijas (foto/video/audio) un darbu izstrādes blakusprodukti, ar kuriem būšu priecīga iepazīstināt auditoriju un tos komentēt.”

Šī gada rezidence Gasworks reprezentēja Latvijas kultūru Londonā, aizsākot Latvijas valsts simtgades starptautisko programmu Lielbritānijā. Valsts simtgade ir nozīmīga iespēja plaši vēstīt par Latvijas devumu pasaulē un veicināt Latvijas valsts un uzņēmēju starptautisko konkurētspēju, un tās starptautiskā programma ir visaptveroša – tai ir kultūras, ekonomiskā un politiskā dimensija.

Ikgadējā “kim? Rezidences balva” ļauj daudzsološam Latvijas māksliniekam vai divu mākslinieku apvienībai piedalīties rezidences programmā vienā no kim? partnerorganizācijām. Pirmās “kim? Rezidences balvas” ieguvēja Darja Meļņikova 2015. gada vasarā pavadīja divus mēnešus KW Laikmetīgās mākslas institūtā Berlīnē, otrās “kim? Rezidences balvas” ieguvēja Ieva Epnere 2016. gada rudenī pavadīja divus mēnešus ISCP Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā Ņujorkā, savukārt 2018. gada uzvarētājs dosies uz Artport rezidenču programmu Telavivā.

Gassworks adrese: 155 Vauxhall St, London

Vairāk informācijas:
www.kim.lv, www.gasworks.org.uk

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu