Ko Romas pāvests Francisks ierakstīja Tautas Saimes grāmatā

27.09.2018.

"Pateicos par sirsnīgo un brālīgo uzņemšanu un lūdzu jums visiem Kunga svētību. Lai Dievmāte jūs sargā …", šādus vārdus Romas pāvests vēstījis tautai un ierakstījis Tautas Saimes grāmatā.

Vizītes laikā pāvestu uzņēma  biedrība "Svētā ģimenes māja", kur augstajam viesim bija ieplānots brīdis atpūtai, pirms izlidošanas uz Aglonu. Pāvests šo laiku piepildīja sarunās ar bīskapiem, ar biedrības cilvēkiem un pievērsa uzmanību arī Tautas Saimes grāmatai.

"Izdarot šo ierakstu, pāvests Francisks apliecina, ka ir kopā ar  tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri Tautas Saimes grāmatas sējumos rakstījuši stāstus par dzīvi Latvijā un  vēlējumus Latvijas valsts nākotnei. Pāvests ir kopā ar tiem cilvēkiem, kuriem  spēku, ticību un cerību, gan pārvarot  izmisumu un postu, gan piedzīvojot gaviles - devuši mūsu himnas vārdi "Dievs, svētī Latviju", tā pārliecināti  projekta "Tautas saimes grāmata" īstenotāji.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, biedrība Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) īsteno pilsonisko iniciatīvu “Tautas saimes grāmata”. Tā ir unikāla iespēja ikvienam  grāmatas 26 sējumos uzrunāt valsti, uzrakstīt vēlējumu  valsts nākotnei. Tautas Saimes grāmata ir pirmā ar roku rakstītā grāmata modernajā laikmetā un grāmatas lielākā vērtība ir vēsturiskās un sociālās atmiņas stiprināšana par dzīvi mūsu valsts pirmajā simtgadē.

Cilvēku roku piepildītie grāmatas sējumi  svinīgā pasākumā- pirms valsts jubilejas -  tiks nodota Latvijas Nacionālai bibliotēkai, kur tā glabāsies turpmāk, kā savdabīgs izziņas avots par Latvijas iedzīvotāju dzīvi, notikumiem, liktenīgiem pavērsieniem, kā arī prieku, gandarījumu un lepnumu par savu valsti pirmajā simtgadē.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu