Kopienu teātris valsts simtgadei

28.02.2018.

Kas notiek pēc tam, kad pasaules meistarīgākais stāstnieks Viljams Šekspīrs ceļa līkumā sastop latviešu cilvēku stāstu meistaru Rūdolfu Blaumani? Par ko viņi runā un kurp iet tālāk?

Kas notiek, kad latvieši, kuri teātri mīl tā, ka varētu kādā ievākties uz dzīvi, katru savu teiku, nostāstu, kaimiņa lielo noslēpumu, Lielvārdes jostas slepeno kodu un iemeslu, kādēļ Velns katru nakti postīja Rundāles pili, mēģina iestudēt, izstāstīt un parādīt viens otram?

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību ”INITIUM” uzsāk Latvijas valsts simtgades reģionālās  iniciatīvas „Latvijas stāsti: Šekspīrs satiek Blaumani” īstenošanu , kurā uzklausa un apkopo Latvijas cilvēku, vietu, tradīciju un kopienu stāstus, izzin kādas kopienas fenomenu, stāstus, caur tiem veicinot lokālpatriotismu un piederības sajūtu un iepazīstina ar kopienu teātra metodēm un formām un tā daudzveidīgajām iespējām kopienu attīstībā.

Kopienu teātra apmācība Rīgā

Kopienu teātra apmācības Rīgā, J.Akuratera muzejā.

Kopienu teātra apmācība Rīgā

No februāra līdz jūnijam notiks apmācība 4 sesijās Rīgā, Smiltenē, Iecavā, Dobelē, Varakļānos, Skaistkalnē, Dundagā, Viļakā, Cēsīs, Cīravā, Viļakā, Kuldīga u.c. Tās dalībnieki amatierteātru režisori, skolu teātru režisori, improvizācijas teātru treneri, profesionālie un topošie režisori un aktieri, antropologi, dramaturgi, izglītības speciālisti un ikviens interesents vai  stāstniecības entuziastus.  Īpaši  šajā iniciatīvā iesaistīti Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Universitātes studenti . Dalībnieku apmācības, meistarklases notiek starptautisku ekspertu vadībā - Londonā dzīvojošs režisors un rakstnieks  Jan-willem van den Bosch ,  aktrise, režisore, kopienas teātra eksperte, kas jau kopš 15 gadu vecuma cieši saistīta ar slaveno kopienas teātri Willow Globe Velsā un organizāciju Shakespeare Link, režisors, aktieris, drāmas peagogs Kama Roberts, meistarklašu vaditājs  Ian Yeoman ,  režisore un rakstniece Baņuta Rubess  un mākslinieks – nomads Emma Richez-Battesti  .  Darbojas kopienu teātra, devised theater jomā, rada dažādas performances netipiskās vietās. Strādājusi Vidusjūras reģionā, īpaši Itālijā un Francijā gan kā aktrise, gan režisore. Viņas galvenā pamatnodarbošanās ir misija ienest mākslu tur, kur tā nav ikdiena, parādīt teātri cilvēkiem, kas pie tā nav raduši.

Meistarklases būs lielisks palīgs iniciatīvas otrajam posmam, kad plānoti desmit kopienu teātra iestudējumi visā Latvijā sadarbībā ar jaunajiem dramaturgiem un režisoriem Dmitriju Petrenko, Edgaru Niklasonu,  SandijU Kalniņu,  horeogrāfiem Kristīni Brīniņu, Evu Kronbergu , Jāni Putniņu u.c.

Kopienu teātris ir pasaulē populāra metode (community theatre, applied theatre) un skatuves mākslas veids, kas vērsts uz kādas kopienas (iedzīvotāju grupas kādā konkrētā teritorijā) attīstīšanu, izzināšanu un vienošanu ar teātra līdzekļiem. Kopienas teātris var apvienot daudzveidīgus elementus no profesionālā teātra, amatierteātra, antropoloģijas, stāstniecības, u.c. Tā mērķis ir izzināt kādas kopienas fenomenus, stāstus, caur tiem veicinot lokālpatriotismu un piederības sajūtu.

Ja ir interese piedalīties apmācībā, tad lūgums sazināties ar projekta vadītāju Ievu Niedri, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel.nr.+371 29722602

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu