Krāslavā bērni veido animācijas filmu par pilsētas vēsturi

07.08.2017.

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Krāslavā top bērnu veidota animācijas filma par pilsētas vēsturi. Tās mērķis ir iepazīt multikulturālo Krāslavu, izsekojot pilsētas vēsturiskajai attīstībai.

Krāslavas māmiņu klubs pašlaik īsteno projektu “Mēs Krāslavā = Mēs Latvijā”, kura ģimenes var piedalīties interaktīvos un izglītojošos pasākumos, kas saistīti ar Krāslavas pilsētas vēsturisko attīstību.

“Man pašai ir bērni, un es gribu arī viņiem nodot mīlestību pret šo zemi, pret Latviju. Man tas ir svarīgi, lai viņi piedalās. Un Krāslava ir brīnišķīgs piemērs tam, kā dažādas tautības var dzīvot kopā,” sacīja Krāslavas māmiņu kluba līdzdibinātāja Dana Lahtionova.

Padomāts arī par to, kā ieinteresēt arī par pašus jaunāko krāslaviešus apgūt pilsētas vēsturi. Profesionālu mākslinieku pavadībā intensīvi strādāts pie animācijas filmas  “Mēs Krāslavā” tapšanas, kuras galvenie mākslinieki ir bērni.

“Mēs esam Latvija, mēs mīlam šo zemi, valsti, cilvēkus. Animācija būs divu bērnu ceļojums laikā, iepazīstot vēsturi nedaudz, cilvēkus un notikumus, kas šeit ir reiz ritējuši,” atklāja Krāslavas māmiņu kluba valdes locekle Gunta Ahromkina.

Multfilmas sižets būšot par seno Krāslavu, kuru apceļo puika un meitene, izzinot pilsētas vēsturi un tās attīstību.

Jaunie mākslinieki sniedza arī nelielu ieskatu multfilmas notikumos un savos nākotnes sapņos. “Viena meitene ar puisi satiekas un pēc tam viņi gribēja paskatīties seno Krāslavu, viņi aizvēra acis un ir 1982., 1993.gadā. Viņi arī karu gribēja paskatīties, nu pēc tam ļoti ātri aizbēga no turienes,” pastāstīja animācijas filmas līdzautore Alīna.

Gan vecāki, gan projekta vadītāji atzīst, ka apgūstot pilsētas vēsturi šādā veidā, bērnos tas raisa arī papildu interesi par norisēm Krāslavā. Animācijas filma plašākai publikai tiks izrādīta šī gada beigās.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu