Kuldīgas novada muzejā atklās izstādi "Armija. Mākslas foto"

27.09.2018.

Sestdien, 29. septembrī, Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta Aizsardzības ministrijas fotogrāfu – virsseržanta Gata Indrēvica un seržanta Ērika Kukuta – izstāde “Armija. Mākslas foto”.

Kuldīgas novada muzejs izstādi veidojis sadarbībā ar Aizsardzības ministriju par godu Latvijas valsts simtgadei, akcentējot Nacionālo bruņoto spēku nozīmi valsts pastāvēšanā un drošības nodrošināšanā.

Izstādē “Armija. Mākslas foto” apskatāmas virsseržanta G. Indrēvica un seržanta Ē. Kukuta fotogrāfijas, kas uzņemtas Latvijā, Lielbritānijā, ASV, Afganistānā, Irākā un citās pasaules valstīs laika posmā no 2010. līdz 2018. gadam.

Izstādes atklāšanas pasākumā no plkst. 12.30 līdz 18.00 klātesošajiem būs iespēja aplūkot Zemessardzes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas ekipējumu un militāro tehniku, piedalīties izdzīvošanas skolā kopā ar skautiem, izmēģināt spēkus virvju trasē un iesaistīties citās aktivitātēs, savukārt Zemessardzes 45. kājnieku bataljons interesantus iepazīstinās ar dienesta iespējām Zemessardzē. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie ugunskura, baudot zupu Zemessardzes lauka virtuvē.

Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā uz izstādes laiku tiks izvietots arī Zemessardzes 45. kājnieku bataljona ekipējums, kas tiks izmantots muzejpedagoģijas nodarbībās par karavīra profesiju.

Izstādes fotogrāfiju autori virsseržants G. Indrēvics un seržants Ē. Kukutis paralēli dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos attīstījuši fotografēšanas iemaņas. Virsseržants G. Indrēvics mācījies pie vecmeistara Māra Kundziņa un kursos ASV. 2013. gadā ieguvis 1. vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā, savukārt 2016. gadā Latvijas Fotogrāfijas muzejā bija apskatāma virsseržanta G. Indrēvica lielākā personālizstāde “Misija”. Arī seržanta Ē. Kukuta darbi eksponēti vairākās personālizstādēs.

Izstāde Kuldīgas novada muzejā būs apskatāma līdz 2. decembrim. Ieeja izstādē un izstādes atklāšanas pasākumā – bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
      

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu