Kultūrtelpās „Mans Ķengarags” un „Mans Mežaparks” augustā gaidāma plaša pasākumu programma

02.08.2017.

Rīgas kultūrtelpās „Stropi” – „Mans Ķengarags” un „Mans Mežaparks” – augustā iedzīvotāji aicināti uz daudzveidīgiem pasākumiem, tostarp iksvētdienas rīta vingrošanu, lekcijām, diskusijām, koncertiem, bērnu literatūras pēcpusdienu, radošajām darbnīcām, izglītojošām spēlēm, sadziedāšanos un daudzām citām aktivitātēm, kas apmeklētājiem būs pieejamas bez maksas.

Kultūrtelpā „Mans Ķengarags”, kas atrodas Ķengaraga promenādē Mazjumpravas muižas teritorijā, augustā apmeklētāji laipni gaidīti vairākos pēc mūzikas stila atšķirīgos koncertos. Klausītājus aicina dziesminieks Arnis Miltiņš, mūziķi no „Jakob Noiman Festival band”, vokālais ansamblis „Harmonika” un kora „Lada” dziedātāji. Iedzīvotāji gaidīti arī uz sadziedāšanos ar Jaunmārupes jauniešu jaukto kori „Universum”, kā arī Aleksandra Kazakova un grupas „DA BA” koncertu.

Ķengaraga „Stropā” ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam būs iespēja iesaistīties kopīgā iksvētdienas vingrošanā, kā arī noklausīties profesionālu lekciju par veselīgu dzīvesveidu. Augustā kultūrtelpas apmeklētāji varēs noskatīties Triāla kluba „Karters” paraugdemonstrējumus, piedalīties izglītojošās spēlēs kopā ar biedrību „Cita Rīga”, iesaistīties diskusijā „Netradicionālais tūrisms” kopā ar „satori.lv” un dzirdēt pilsētvēsturnieka Vladimira Eihenbauma aizraujošo stāstījumu par Ķengaraga apkaimi. Bērni aicināti uz bērnu un jauniešu centra „Daugmale” radošo dienu, kā arī kopā ar vecākiem Rīgas svētku laikā gleznot atvērtajā plenērā mākslinieku Jāņa Purcena un Anša Butnora vadībā.

Tikpat daudzveidīgs pasākumu klāsts kā Ķengaragā gaidāms arī kultūrtelpā „Mans Mežaparks”, kas atrodas Atpūtas ielas un Janševska prospekta krustojumā. Mežaparkā apmeklētāji aicināti baudīt virkni jauku koncertu, tostarp flamenko mūzikas vakaru un ģitārista Vladimira Kudrina muzikālo sniegumu, grupas „Dzelzs vilks” akustisko koncertu, ģitārista Reiņa Jaunā izpildīto mūziku un dueta „FAE” koncertu džeza noskaņās.

Bērni kopā ar vecākiem Mežaparkā gaidīti uz Nila Īles ritma instrumentu darbnīcu, bērnu literatūras pēcpusdienu kopā ar grāmatu autori Luīzi Pastori un, protams, uz Rīgas svētku ietvaros notiekošo atvērto plenēru, kur būs iespēja gleznot kopā ar māksliniecēm Inesi Lieckalniņu un Ilgnesi Avotiņu.

Vasaras pēdējā mēnesī arī Mežaparka „Stropa” apmeklētāji aicināti uz iksvētdienas rīta vingrošanu, lekciju par veselīgu uzturu, kā arī uz Triāla kluba „Karters” paraugdemonstrējumiem.

Augusta aktivitāšu programma kultūrtelpās “Stropi” pieejama tīmekļa vietnēs www.kultura.riga.lv sadaļā „Aktuāli” un www.riga.lv sadaļā „Latvijai 100”, kā arī sociālā tīkla facebook.com/kulturtelpasstropi kontā.

Radošās kultūrtelpas “Stropi” ir viens no Latvijas  valsts simtgades projektiem, kas iekļauts galvaspilsētas programmā. Sezonas laikā “Stropos” kopumā notiks vairāk nekā 70 kultūras, mākslas, izklaides, aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumi. Iedzīvotāji varēs apmeklēt gan koncertus un dzejas lasījumus, gan diskusijas ar sabiedrībā pazīstamiem dažādu nozaru speciālistiem. Varēs piedalīties mākslinieku plenēros, iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, kas būs adresēti bērniem, kā arī līdzdarboties citās radošajās un sporta aktivitātēs.

Kultūrtelpas “Stropi” projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA “Rīgas meži”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija, apdrošināšanas kompānija “Ergo” un telekomunikāciju uzņēmums “Tele2”. Aktivitāšu programmu “Stropu” darbības laikā organizē biedrība “I Did It” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, kā arī ar SIA “Baltijas izklaides aģentūra”.

Informāciju sagatavoja:
Indra Vilde
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja
tālr. 67026838; mob. 26708034;
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu