Kustība "The Red Jackets" prezentē iedvesmas grāmatu "Latvijas dārgumi"

11.11.2016.

10.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā eksporta atbalsta kustība "Red Jackets" kopā ar Latvijas izcilākajiem eksporta zīmolu pārstāvjiem un Kultūras ministri Daci Melbārdi plašākai publikai prezentēja iedvesmas grāmatu "Treasures of Latvia - Outstanding Export Brands and Inspiring Talents" ("Latvijas dārgumi - izcili eksporta zīmoli un iedvesmojoši talanti").

Grāmatā apkopoti Latvijas izcilākie eksporta zīmoli, uzlecošās eksporta zvaigznes un Latvijas personības - mūziķi, mākslinieki, arhitekti, zinātnieki, sportisti, rakstnieki, dzejnieki, cilvēki, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Tā ir izdota angļu un krievu valodā.

"Eksporta kustībā mēs daudz runājam par zīmola un tā stāsta nozīmi - tas ir svarīgs gan uzņēmumiem, gan valstij. Mūsu eksportējošie uzņēmumi, talantīgās personības ir daļa no valsts tēla un starptautiskā stāsta, kas ir daudz dziļāks un patiesāks nekā jebkuri skaitļi, statistikas un diagrammas," skaidroja Andersone. Pēc Andersones sacītā, šī grāmata ir lielisks instruments mūsu valsts tēla veidošanai, jo tā atklāj, cik daudzpusīga un uzņēmīga ir latviešu nācija.

Atklāšanas svētkos piedalījās Kultūras ministre Dace Melbārde, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, "Olainfarm" līdzīpašnieks Valērijs Maligins, ABLV bankas dibinātājs Oļegs Fiļs, "Aerodium Technologies" valdes loceklis Ivars Beitāns, akordeoniste Ksenija Sidorova, "Smartlynx" valdes loceklis Aleksandrs Gusevs un citi Latvijā pazīstami uzņēmēji, valsts iestāžu pārstāvji un talantīgās personības.

Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos priecēja viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā - Kaspars Zemītis.

Šī ir jau otrā iedvesmas grāmata un līdz 2018.gadam, Latvijas 100 gadu jubilejai, kustība "Red Jackets" plāno apkopot 100 izcilākos eksporta zīmolus un izdot trīs šādas iedvesmas grāmatas.

Līdz šim "The Red Jackets" labāko Latvijas eksporta zīmola titulu ir saņēmuši 50 Latvijas uzņēmumi, bet "The Rising Stars" jeb uzlecošo eksporta zvaigžņu titulu - 25 uzņēmumi, nākamie laureāti tiks izziņoti 2017.gadā.

"The Red Jackets" ir Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustība, kuras mērķis ir radīt vienotu, uzrunājošu, saprotamu stāstu par Latviju kā izcelsmes valsti - no kurienes nākam, kas ir mūsu vērtības, ar ko atšķiramies, kā arī iedrošināt visus eksportējošos uzņēmumus izmantot šo stāstu, lai to komunikācija būtu vienota, apvienojot vērtības un kvalitātes.

Grāmatas tapšanas atbalstītāji: ABLV Bank, "NPK Expert", "Food Union", "Groglass", "Karavela", "Olainfarm", "Smartlynx", "Live Rīga", "Jelgavas Tipogrāfija", FG un "Public ID Group".

"The Red Jackets" kustību ir izveidojuši domubiedri, kam rūp Latvijas eksports un mūsu tēls ārvalstīs. Kustību un Latvijas eksporta izcilniekus atbalsta "BaltCap", "ALTUM", "Latvijas Zaļais punkts" un "BDO Law", kā arī to partneru un draugu vidū ir vairākas valstiskas un nevalstiskas organizācijas kā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Institūts, SSE Riga, "GatewayBaltic", DDB un tai pievienojas aizvien vairāk partnerorganizāciju un draugu.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu