Labākas Latvijas veidošanai: seminārs par lauku ekonomikas saistību ar mākslu un kultūru

09.03.2016.

Lauku partnerība „Sēlija” sadarbībā ar biedrību „Ūdenszīmes” 18.martā organizē iedvesmas, jaunu ideju, informācijas un praktiskās darbības metodēm bagātu pasākumu „Gaismas koka darbnīca” Jēkabpils novada Rubenes pagasta  Kaldabruņas skolā.

Pasākuma ietvaros notiks lekcija ar interaktīviem elementiem „Kā attīstīt lauku ekonomiku ar mākslas un kultūras metodēm?”, ko vadīs Džoanna Storie (Lielbritānija, Department of Landscape Architecture, Institute of Agricultural and Environmental Sciences, Estonian University of Life Sciences), kā arī praktiskā darbnīca dizaina skiču veidošanai vides objektiem un amatniecības izstrādājumiem kopā ar Daugavpils universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes studentiem. Šo darbnīcu vadīs Daugavpils universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes glezniecības pasniedzēja Ingūna Liepa un biedrības „Ūdenszīmes” stikla apstrādes darbnīcas meistari.

Džoanna Storie dzimusi Lielbritānijā, kur lielāko daļu dzīves pavadījusi nelielā ciematiņā Derbišīras grāfistē; Edinburgas universitātē ieguvusi maģistra grādu Ilgtspējīgā lauku attīstībā, un šobrīd gatavo doktora disertāciju līdzdalības attīstības jautājumos Latvijas un Igaunijas lauku reģionos. Kopš 2008.gada Džoanna dzīvo Latvijā, Ērgļos, kur apsaimnieko 13 hektārus zemes, audzē alpakas un dažādas dārza kultūras. Kas viņu atvedis uz Ērgļiem? Iespējas veikt attālināto darbu un mīlestība pret Latviju.

Džoannas darba pieredze neaprobežojas tikai ar teorētiskiem jautājumiem; viņa ir vadījusi daudzas nometnes, skolas, radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Apgūst bioloģiskās lauksaimniecības un dabas medicīnas tēmas, brīvajā laikā veido mākslas objektus.

 

Turpmākai saziņai par pasākumu:

Ieva Jātniece; t.29548967; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

Informāciju sagatavoja: 
Aija Tūna
Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projekta vadītāja
67330219, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu