Latvijai valsts simtgadē dāvā rekordu 100 x 100 m stafetē

02.10.2018.

29. septembrī Ķīpsalas peldbaseinā (50m) par godu Latvijas valsts simtgadei norisinājās 100 x 100 m stafetes peldējums brīvajā stilā ar mērķi sasniegt jaunu pasaules rekordu un ierakstīt Latvijas valsts simtgades svinības Ginesa rekordu grāmatā.

10 000 m garajā stafetes peldējumā piedalījās sportisti no 12 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Čehijas, Izraēlas, Islandes, Austrijas un Portugāles), kas distanci veica vienā stundā 30 minūtēs un 28 sekundēs (1:30.28).

Stafetes komandā ietilpa arī vairāku valstu nacionālie čempioni un pat olimpisko spēļu finālisti un medaļnieki. Visātrāk savu stafetes posmu veica tieši trīs olimpisko spēļu dalībnieks un medaļnieks, bijušais Krievijas izlases dalībnieks Jevģenijs Logunovs (Evgeny Logounov), kas pat pēc aktīvajām sportista gaitām spēja 100m nopeldēt ātrāk par 50 sekundēm (49.95). Tāpat cita starpā jāizceļ Andreja Šabasova (Andrey Shabasov), Gregorija Pekarkija (Hryhory) un Igaunijas sportista Andresa Sīma (Cevin Andres Siim) sniegums, kuri savus posmus peldēja ātrāk par 52 sekundēm.

No Latvijas šajā stafetē piedalījās 28 sportisti – stafetes pirmo posmu simboliski uzsāka Eiropas Junioru čempionāta vicečempions un Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu karognesējs Didzis Rudavs, savukārt stafeti noslēdza Ģirts Feldbergs, kuram arī labākais finiša laiks starp Latvijas sportistiem (52.30).

Lai gan oficiālais pasaules Ginesa rekords (1:29.03) netika pārspēts, Eiropas sporta nedēļas noslēgumā paveiktais ir uzskatāms par pasaules rekordu olimpiskajā jeb 50 m peldbaseinā (britiem piederošais Ginesa rekords tika sasniegts 25 m peldbaseinā) un stafetes organizatori vērsīsies pie Ginesa rekordu pārstāvjiem, lai atzītu šo rezultātu par jaunu Ginesa rekordu 100 x 100 m stafetē, kas veikta 50 m peldbaseinā.

Stafetes peldējums tika rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros un tas īstenots ar Latvijas Sporta federācijas padomes un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Avots: swimming.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu