Latvijas literatūras klasiķus iepazīstot

28.02.2019.

11. februārī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās aktieris Ēriks Vilsons ar divām izrādēm – 12.a un 12.c klasei Imanta Ziedoņa “Piens” un 10.c klasei Rūdolfa Blaumaņa “Nezāle.”

Sarunā ar 12. klašu skolēniem aktieris, lasot Imanta Ziedoņa fragmentus no “Poēmas par pienu”, savijot ar ikdienas dzīves piemēriem, aicināja jauniešus ieklausīties, padomāt par to, ko nozīmē pieaugšana, par mātes un bērna attiecībām, kā ar vēstures faktiem padarīt literāru darbu telpisku.

Jauniešiem bija iespēja domāt par dzejnieka misiju sabiedrības uzskatu veidošanā. Kā atzina jaunieši, tikšanās bija vērtīga, ieinteresēja izzināt, iepazīt Imanta Ziedoņa daiļradi.

Savukārt 10.c klases skolēniem bija iespēja pašiem iejusties noveles “Nezāle” personu lomās, savdabīgi izdzīvojot tēlu raksturus, attiecības.

Skolēni pēc izrādes atzina, ka paticis aktīvi darboties, ka gribētu vairāk šādu stundu, kuras vada dzīvesgudrs cilvēks. Luga jauniešiem likusi aizdomāties par to, cik tev svarīgi apkārt esošie cilvēki, kas notiek, ja pret citiem esi slikts, par cilvēkiem, ar kuriem ikdienā maz kontaktējamies, par cilvēkiem sev apkārt. Novērtē, jo nekad nevar zināt, kas pēkšņi var notikt; par vēsturiskām vērtībām. Ir vairāk jālasa grāmatas, ir jālasa priekšā citiem, ir jāattīsta iztēle.

 

Apkopojums par programmas "Latvijas skolas soma" norisēm Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā 2018./2019. mācību gada 1.semestrī: www.lvg.lv/section/top/latvijas-skolas-soma/337/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu