VAS "Latvijas Loto" atklājusi "Simtgades loterijas" otro sēriju

29.11.2017.

VAS "Latvijas Loto" atklājusi "Simtgades loterijas" otro sēriju ar plānoto apgrozījumu piecu miljonu eiro apmērā un kopējo laimestu fondu 3,2 miljoni eiro. Loterijas pirmās sērijas kopējais apgrozījums arī bija pieci miljoni eiro, bet laimestu fonds - 3,25 miljoni eiro.

Kopumā "Simtgades loterijas" otrajā sērijā ir viens miljons biļešu, ko var iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena ir pieci eiro. Laimestu fondu veido 65 % no loterijas kopējās vērtības. Lielāko laimestu 100 000 eiro apmērā būs iespējams atrast četrās biļetēs.

Loterijas biļetes māksliniecisko daļu varēs atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. Simtgades loterijas biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski.

Kā vēstīja VAS "Latvijas Loto" pārstāvji, "Simtgades loterijas" pirmā sērija, kas ietvēra teju miljons loterijas biļešu, tika īstenota septiņu mēnešu laikā, pārsniedzot visus līdzšinējos "Latvijas Loto" momentloteriju pārdošanas rezultātus. Līdz ar to "Simtgades loterija" kļuvusi par populārāko momentloteriju uzņēmuma pastāvēšanas laikā.

Tāpat kā pirmās, arī otrās "Simtgades loterijas" sērijas loterijas biļetēm būs īpašs Latvijas mākslinieku radīts dizains. Uz "Simtgades loterijas" pirmās sērijas biļetēm bija redzami Latvijā pazīstamo mākslinieku Džemmas Skulmes, Frančeskas Kirkes, Daces Lielās, Kristīnes Luīzes Avotiņas un Aivara Vilipsona mākslas darbi.

Savukārt otrās dizaina sērijas loterijas biļetes rotās mākslinieku Jāņa Anmaņa, Birutas Delles, Vijas Zariņas, Jura Jurjāna un Andra Eglīša mākslas darbi, kurus līdz šā gada 15. decembrim būs iespējams apskatīt arī Latvijas valsts simtgades informācijas centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Loterijas otrās sērijas laikā tiks turpināta arī atbalsta programma vidējo izglītības iestāžu absolventiem, kuras laikā divu gadu periodā plānots ziedot vairāk nekā 400 000 eiro. Atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā 2018.gadā un 2019. gadā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Maija Kubli

"Latvijas Loto" valdes priekšsēdētāja Maija Kubli norādīja, ka, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, uzņēmumam izdevies īstenot arī "Simtgades loterijas" sociālo mērķi — apgūt līdzekļus jauniešu talantu attīstīšanai.

"Jau 2018.gada pavasarī atbalstu 500 eiro apmērā saņems labākie vidējo izglītības iestāžu absolventi. Ar "Simtgades loterijas" otro sēriju mēs turpinām atbalsta programmu spožākajiem jaunajiem talantiem," sacīja Kubli.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzsvēra, ka atbalsts jaunajiem talantiem ir nozīmīgs atspēriena punkts ceļā uz talantu pilnveidošanu, tostarp uz tālākizglītības apgūšanu. "Izglītota jaunatne ir šodienas ieguldījums nākotnes Latvijas vērtībās. "Simtgades loterijas" atbalsta programma Latvijas jauniešiem ir investīcija Latvijas nākotnē — nākamajā Latvijas valsts simtgadē. Ceru, ka šis unikālais projekts būs papildu iemesls ikvienam jaunietim tiekties augstāk, tālāk un stiprāk," norādīja Reizniece-Ozola.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) skaidroja, ka "Simtgades loterijas" projekts ir īpaši nozīmīgs Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā, kad cilvēks tiek uzsvērts kā valsts lielākā vērtība.

"Latvijas valsts simtgades devīze "Es esmu Latvija" ir stāsts arī par katru no stipendiju ieguvējiem - spožajiem prātiem, kas veido Latviju.

Šī iniciatīva izgaismos un emocionāli un finansiāli stiprinās izcilniekus ikvienā Latvijas vispārējās vidējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādē. Vienlaikus šis projekts akcentē tādas vērtības kā izglītība un iniciatīva un veicina to atbalsošanos visā Latvijā, par ko esmu īpaši iepriecināts," uzsvēra ministrs.

"Simtgades loterija" ir daļa no "Latvijas Loto" iniciatīvas veidot Latvijas simtgades vērtību virtuālo muzeju, kura mērķis ir apkopot vērtības, kas veidojušas Latviju un turpina to darīt joprojām. Projekta laikā ikviens aicināts papildināt Latvijas simtgades vērtību sarakstu interneta vietnē "simtgadesvertibas.lv", kopā veidojot dāvanu Latvijai valsts 100. dzimšanas dienā.

Maija Kubli un Linda Pavļuta

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta sacīja, ka valsts simtgadei veltītā "Simtgades loterija" uzsver gan mākslas vērtības un aicina ikvienu iesaistīties vērtību krātuves papildināšanā, gan dod iespēju jaunajiem talantiem īpašu stipendiju veidā.

"Latvijas Loto" projektu "Simtgades loterija" īsteno sadarbībā ar Finanšu ministriju.

Kā ziņots, "Latvijas Loto" pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 29,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,8% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 24,2% un bija 5,001 miljons eiro. "Latvijas Loto" 2015.gadā strādāja ar 24,686 miljonu eiro apgrozījumu un guva 4,027 miljonu eiro peļņu. 

Pērn "Latvijas Loto" valsts budžetā nodokļu, nodevu un dividenžu veidā iemaksāja vairāk nekā 8,2 miljonus eiro. Savukārt 2017.gada deviņos mēnešos "Latvijas Loto" valsts budžetā nodokļu, nodevu un dividenžu veidā iemaksājusi 8,5 miljonus eiro

VAS "Latvijas Loto" pilnībā pieder valstij, un tam vienīgajam ir tiesības rīkot valsts mēroga izlozes un loterijas.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu