Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase uzsāk olimpisko sezonu

13.10.2017.

11. oktobrī aizvadīta Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) preses konference, atklājot 2017./2018. gada olimpisko sezonu. Tajā tika apspriesti Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases plāni un gatavība svarīgākajām sacensībām, jaunumi kamaniņu sportā, kā arī sadarbība ar atbalstītājiem un iesaistīšanās projektā “Latvija 100”.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga atzīst, ka ar nepacietību gaida sezonas sākumu, jo tā būs dažādiem, ne tikai sportiskiem notikumiem bagāta: “Pirmkārt, šī ir olimpiskā sezona, otrkārt, janvāra beigās Siguldā notiks Eiropas čempionāts, treškārt, Latvijas Kamaniņu sporta federācija nākamgad svinēs 50. gadu jubileju.” A. Strenga arī atzīst, ka, pateicoties sponsoriem, šogad nekā netrūkst un gatavošanās olimpiskajai sezonai norit kā plānots.

Nacionālās izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis norāda, ka sportistiem vēl ir priekšā gan treniņnometnes, gan arī atlases, un izlases sastāvs sezonas svarīgākajiem startiem vēl ir neskaidrs: “Vēl ir priekšā dažas treniņu nedēļas, tādēļ nevar teikt, ka esam pilnībā gatavi sacensībām. Svarīgākās, protams, būs Olimpiskās spēles, taču ne visi uz turieni brauks. Tie, kuri nebrauks, tiem svarīgākais starts būs Eiropas čempionāts.” Sportisti, kuri dosies uz Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, līdz jaunajam gadam tiks atlasīti pēc treniņbraucienu rezultātiem olimpiskajā trasē, kā arī rezultātiem Viessmann Pasaules kausa posmos.

Starptautiskās Kamaniņu federācijas (FIL) viceprezidents tehniskajos jautājumos mākslīgajā trasē Einars Fogelis komentēja šī gada lielāko jaunumu kamaniņu sportā – sieviešu divnieku disciplīnas iekļaušanu programmā, kurā pirmos medaļu komplektus plānots sadalīt 2020. gada Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs: “Kamaniņu sportā šobrīd Olimpiskajās spēlēs ir četri medaļu komplekti, tātad jaunatnes apritē ir iespējams piektais. Lielais FIL mērķis ir piepulcēt vēl četras medaļas sprinta disciplīnās un ar sieviešu divnieku ekipāžām ienākt 2022. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs. Pie tā šobrīd tiek ļoti nopietni strādāts gan sporta, gan tehniskajā komisijā, jo tiek izgatavota pilnīgi jauna divnieku kamana. Ļoti ceram, ka jau šajā sezonā starptautiskajā treniņnometnē tiks veikti pirmie testi.”

LKSF galvenā sponsora “Inchcape Motors Latvija” BMW grupas vadītājs Ivars Norvelis norādīja, ka arī šogad atbalstīs LKSF ar jaunām automašīnām, kuras sportisti saņems novembra beigās: “Inchcape mērķis vienmēr ir bijis līdzīgs kamaniņu braucējiem – būt par līderiem savā jomā. Atbalsts ar automašīnām arī ir veids, kā mēs nodrošinām savu līderu pozīciju tirgū.”

LKSF šogad ir iesaistījusies arī projektā “Latvija 100”, un uz izlases sportistu tērpiem un ķiverēm tiks izvietots simtgades logo.

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde konferencē uzsvēra, ka Latvijas valsts simtgade ir unikāls notikums un ir svarīgi, lai tajā piedalās ne tikai kultūras cilvēki, bet arī sportisti: “Es ļoti ceru, ka šī sadarbība iedvesmos arī citus sportistus un komandas nākamajā gadā lepoties, ka viņi pārstāv valsti, kas svin 100 gadus. Kamaniņu braucēji ir pirmie, kas nes šo karogu. Sports un kultūra patiesībā iet roku rokā.”

LKSF sadarbības partnera “Lattelecom” valdes loceklis un galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks iepazīstināja ar jaunākajām tehnoloģijām – virtuālajām brillēm, ar kuru palīdzību iespējams izbraukt Siguldas trases līkumus, kā arī atklāja, ka 10. oktobrī ticis palaists pirmais robots, kas apkalpo klientus. Latvijas kamaniņu sportistu sniegumu trasē arī šajā sezonā varēs vērot “Lattelecom” televīzijā, kanālā “Best4Sport TV”, ko pārraida visās “Lattelecom” televīzijas platformās, tai skaitā internetā un aplikācijā Shortcut.lv.

“Mēs iestājamies par to, ka mums ir laba valsts, un te viss ir sakritis ar kamaniņu sportu - ir labi pārvaldīta federācija un labs sportiskais gars. Ar “Magnetic Latvia” savā ikdienas darbā starptautiski stiprinām valsts tēlu, un tā pat ir arī kamaniņu sportā,” atzina sadarbības partnera “Magnetic Latvia” pārstāvis, LIAA direktors Andris Ozols.

LKSF arī šajā sezonā Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē uzņems Viessmann Pasaules kausa sacensības, kas norisināsies 27. un 28. janvārī un reizē būs arī 49. FIL Eiropas čempionāts un noslēdzošās sacensības pirms Olimpiskajām spēlēm.

Avots: www.kamanas.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu