Latvijas Nacionālajā operā notiks starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts"

13.03.2019.

19. martā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē notiks starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts".

Simtgades laiks ir kā robežlīnija, kas ļauj atskatīties uz mūsu valsts un arī Latvijas baleta sasniegumiem. Starptautiskajā baleta koncertā Lieliskais baleta gadsimts vēlamies godināt izcilākos horeogrāfus, Latvijas baleta izaugsmes stūrakmeņus, kas veidojuši tā spilgtākās un spēcīgākās kvalitātes. Latvijas baleta vecmeistaru ieguldījums Latvijas kultūras attīstībā ir novērtēts un izcilākās baleta personības – ierakstītas Latvijas Kultūras kanonā.

Ar moto “es negribu iet prom no savām saknēm, tik smelties spēkus savai rītdienai” koncerts vienkopus pulcēs Latvijas Nacionālā baleta solistus un māksliniekus, kā arī triju Baltijas valstu baletskolu – Tallinas baleta skolas, Lietuvas Nacionālās M. K. Čurļoņa mākslu skolas un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas talantīgos audzēkņus.

Koncerta pirmajā daļā uz skatuves iemirdzēsies Latvijas horeogrāfijas vecmeistaru darbi.

Skatītājiem būs iespēja atkal redzēt Osvalda Lēmaņa, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Jevgeņija Čangas, Aleksandra Lemberga, Irēnas Strodes, Janīnas Pankrates, Jura Kaprāļa, Tamāras Vītiņas, Valentīna Bļinova horeogrāfijas.

Savukārt koncerta otrā daļa būs veltīta 21. gadsimta baletmeistaru oriģināldarbiem.

Tajā publiku priecēs Aivara Leimaņa, Litas Beiris, Regīnas Kaupužas, Olgas Žitluhinas, Elzas Leimanes, Milanas Komarovas, Raimonda Martinova un Antona Freimana horeogrāfijas.

Koncertu rīko Latvijas Dejas un baleta ģilde sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu un baletu un Baltijas valstu horeogrāfijas skolām. Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Regīna Kaupuža.

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: bilesuparadize.lv/events/event/70973

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu