Latvijas Sarkanā Krusta simtgades pasākus “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”

07.09.2018.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2018. gada 8. septembrī aicina uz informatīvi izglītojošajiem pasākumiem “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”. LSK piedāvā iespēju visiem kopā atskatīties uz paveikto 100 gadu laikā un iepazīties ar Sarkanā Krusta mūsdienu aktivitātēm.

- Plkst. 11:00 – 20:00 informatīvi izglītojošs brīvdabas pasākums Rīgas Kongresu nama laukumā (Kr.Valdemāra iela 5, Rīga) ar oficiālo atklāšanu plkst. 15:00. Oficiālajā atklāšanā piedalīsies arī Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kā arī Sarkanā Krusta starptautiskie un vietējie pārstāvji.

No plkst. 11:00 – 18:00 LSK piedalīsies ar informatīvajiem stendiem par LSK darbību un piedāvātajiem pakalpojumiem visā Latvijas teritorijā, pirmās palīdzības paraugdemonstrējumiem, radošajām darbnīcām bērniem un jauniešiem, veselības veicināšanas aktivitātēm. Piedalīsies arī LSK sadarbības partneri no valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām: Valsts asinsdonoru centrs (asins ziedošanas autobuss, informatīvā telts), Servisa suņu biedrība TEODORS (servisa suņu prasmju paraugdemonstrējumi, informatīvais stends), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (ekipējuma un aprīkojuma demonstrācijas, iespēja iepazīt ugunsdzēsēju auto, radošās darbnīcas bērniem par ugunsdrošību), LR Zemessardze un Nacionālie Bruņotie spēki (Zemessardzes 1. Rīgas brigādes lauka virtuve, kur apmeklētāji varēs nobaudīt siltas pusdienas, un ekipējuma prezentācija; NBS dalība auto izstādē), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (operatīvā transporta apskate, mediķi iepazīstinās apmeklētājus ar NMP dienesta darbu un sniegs iespēju apskatīt aprīkojumu, ar ko ik dienu dodas izsaukumos), Rīgas domes Labklājības departaments (informatīvais stends par sociālās palīdzības pakalpojumiem Rīgā, iespēja noteikt hemoglobīna līmeni asinīs).

Pasākuma apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja satikt arī Somijas, Norvēģijas, Igaunijas, Vācijas un Itālijas Sarkanā Krusta pārstāvjus, kā arī starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas Eiropas reģiona vadību. Turklāt, klātesošajiem būs iespēja apskatīt dažādu valstu Sarkano Krustu retro un mūsdienu automobiļus, kā arī visas dienas garumā baudīt muzikālus priekšnesumus, un no plkst. 18:00-19:00 koncertu ar Ata Ieviņa un rokgrupas “The Rock Brothers” uzstāšanos, plkst. 19:00-20:00 DJ mūziku.

- Plkst. 12:00 izstādes “Latvijas Sarkanajam Krustam 100” atklāšana Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas iela 1, Rīga). Izstāde atspoguļo LSK darbību laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām, tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli – priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības un citi materiāli. Izstāde sniedz iespēju iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.

2018. gada 20. novembrī LSK atzīmēs savu 100. dzimšanas dienu, tādēļ šī gada laikā atskatāmies uz LSK paveikto gadsimta garumā, sniedzot palīdzību cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās Latvijā un ārzemēs.

Priecāsimies redzēt ikvienu 2018. gada 8. septembrī, kad LSK iepazīstinās ar paveikto 100 gadu laikā un piedāvās iespēju izzināt Sarkanā Krusta mūsdienu aktivitātes! Ieeja pasākumos bez maksas.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu