Latvijas valsts simtgadi atklās akcija “Apskauj Latviju”

23.02.2017.

Latvijas valsts simtgades svinības 4.maijā aizsāksies ar Iekšlietu ministrijas iniciatīvu – akciju „Apskauj Latviju”, kas vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu. Akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros tiks veikta simboliska rīcība, stādot Latvijas valsts simtgades ozolus kopumā 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās.

Piektdien, 24. februārī, Latvijas valsts simtgades biroja un Iekšlietu ministrijas pārstāvji tiksies ar pašvaldībām posmā Ventspils – Rucava, gatavojoties 4.maijā plānotajai akcijai. Tiks apmeklētas Ventspils pilsētas un novada, Pāvilostas, Liepājas, Nīcas un Rucavas pašvaldības.

Šobrīd tiek īstenota akcijas plānošana, uzrunājot pašvaldības izvēlēties ozola stādīšanas vietu un veidot notikuma saturu. Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju janvārī un februārī tiekas ar pašvaldībām, lai vienotos par sadarbību šīs akcijas īstenošanā. Līdz šim apsekota 31 pašvaldība posmos no Carnikavas līdz Mazsalacai, no Bauskas līdz Priekulei, no Jūrmalas līdz Dundagai un no Rūjienas līdz Krāslavai.

Gatavojoties šai akcijai, jūtama ļoti liela pašvaldību atbildība gan izvēloties simbolisku ozola stādīšanas vietu, gan domājot par ozola augšanas apstākļiem. Vairākas pašvaldības, pateicoties šai akcijai, plāno konkrētas teritorijas attīstību, labiekārtošanu un ozols ir kā simboliska zīme nākotnes plānu aizsākumam.

2017.gada 4.maijā sākot no pulksten 9 rītā noteiktā laika secībā visas dienas laikā tiks iestādīti 100 ozoli. Darbību uzsāks vienlaicīgi no Rīgas un četriem Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kur jau 1998. gadā par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu „Latvija saules zīmē”. Meikšānu ciemā Zilupes – Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm „Austras koks”, jo būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais „sveic” sauli. „Saules puķe”- Latvijas tālākais dienvidu punkts atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. „Zaļais stars”- Latvijas galējais rietumu punkts atrodas Bernātos, Nīcas novadā. „Baltās naktis” – Latvijas tālākais Ziemeļu punkts atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā.

Jauniešu organizācijas Latvijas mazpulki un Jaunsargi apņēmušies būt pašvaldību palīgi un uzraudzīt Latvijas simtgades ozolus, savukārt ozolu stādus nodrošina „Latvijas valsts meži”.

Par akciju "Apskauj Latviju" http://www.lv100.lv/programma/kalendars/latvijas-valsts-simtgades-svinibu-atklasana-ar-akciju-apskauj-latviju/

Par Latvijas valsts simtgades atklāšanu:
Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana gaidāma 2017.gada 4.maijā, Latvijas otrajā dzimšanas dienā. Papildus plašai tautas akcijai „Apskauj Latviju”, gaidāma programma Latgales kongresa simtgadei Latvijā un citviet pasaulē. Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā un izceltas Latgales vērtības, atzīmēta vēsturiskā 1917.gada Latgales kongresa simtgadi. Turpinot Latvijas valsts simtgades biroja aizsākto tradīciju, tiks svinēti Baltā galdauta svētki.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu