Latvijas simto dzimšanas dienu ārpus Latvijas svin vismaz 37 valstīs

17.11.2018.

Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai veltīti sarīkojumi latviešu kopienās notiek vismaz 37 valstīs un 75 pilsētās, kopā sanākot vairāk nekā 100 svētku svinībās visā pasaulē. Tautieši pulcējas gan lielākajos latviešu centros pasaulē, gan arī līdz šim publiski mazāk dzirdētākās vietās kā Abu Dabi, Keiptaunā un Meksikā!

Latviešu organizācijas, vēstniecības un arī daudzas neformālas kopienas tautiešus aicina vienoties kopīgos dievkalpojuma apmeklējumos, izbaudīt dažādus muzikālos un deju uzvedumus, noskatīties simtgades spēlfilmas, griezties ballēs latviešu mūzikas ritmos, izskriet Latvijas kartes kontūru, doties piknikā un iesaistīties daudzās jo daudzās aktivitātēs.

Par godu Latvijas dzimšanas dienai, mūsu karoga krāsās šajā nedēļas nogalē tiek izgaismots arī slavenais Niagāras ūdenskritums, Morisona tilts Portlandē, The High Level tilts Edmontonā, Dženovas pilsētas simbols “Lanterna”, kā arī daudzas māju fasādes visā pasaulē!

Latvijas simtgades sarīkojumus ārpus Latvijas bagātina arī daudzi viesi no Latvijas. Tomass Kleins un Jānis Bukums koncertēs Īrijā, Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Ksenija Sidorova uzstāsies Zviedrijā, savukārt Latvijas Radio koris viesosies ASV un Kanādā. Tāpat tautiešus visā pasaulē Latvijas simtgades svinībās atbalstīs Rīgas kamerkoris Ave Sol, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas stīgu kvartets Tempus, vokālā grupa Latvian voices, bungu un dūdu mūzikas grupa Auļi, Ainars Mielavs, Māra Briežkalna kvintets un džeza dziedātāja Kristīnie Prauliņa, saksofonists Artis Gāga un pianists Oskars Račevskis, dziedātājas Kristīnes Liedes kvartets, grupa NēNuJā, etnogrupa Zeidi, Lauris Valters, Madara Orola, Evija Sloka, Edgars Silacērps, muzikantu un mūziķu apvienība "Uroborus un draugi", grupa “Kreicbergi” un maestro Rūdis.

Dažādi mākslinieki daudzviet pasaulē jau paspējuši sniegt savus koncertus par godu Latvijas dzimšanas dienai. Grieķijā uz skatuves kāpa grupa Trio Art-i-Shock, Latvijas Radio bigbends Londonā un grupa Autouss debesīs Oslo, Norvēģijā. Tāpat koncertus svētku svinībās jau snieguši vokālais ansamblis Cantemus, grupa Rihards Lībietis Orchestra, grupa Jammee band un ērģēlniece Liene Andreta Kalnciema.

Simtgadei veltītus koncertus gādā arī  tādi pasaules slaveni latviešu mūziķi kā pianiste Antoņina Suhanova, vijolniece Baiba Skride, pianiste Lauma Skride, vijolnieks Roberts Balanas, “Trio Palladio”, kā arī altiste un diriģente Andra Dārziņa, timpānistie Elīna Endzele, vijolniece Laura Zariņa.

Latvijas simtgades dzimšanas dienas svinības notiek Apvienotajos Arābu emirātos, Anglijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Austrijā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Dienvidāfrikā, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Īrijā, Islandē, Itālijā, Izraēlā, Jaunzēlandē, Kanādā, Krievijā, Lietuvā, Luksemburgā, Meksikā, Nīderlandē, Norvēģijā, Portugālē, Serbijā, Skotijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā.

Visu vēl plānoto svinību kalendāru, ko šogad veidojam sadarbībā ar Radio SWH, skatiet www.latviesi.com!

Latviesi.com ir interneta portāls latviešiem visā pasaulē, kas apkopo un izziņo noderīgāko informāciju, kā arī nodrošina latviešu kopienas ārpus Latvijas komunikācijas platformu.

Sirsnīgus svētkus vēlot,
Indulis Bērziņš
Latviesi.com vadītājs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu