"Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākums uzvar starptautiskajā konkursā "German Design Award"

25.11.2019.

Starptautiskajā dizaina konkursā "German Design Award 2020" uzvarējusi producentes Ineses Lukaševskas vadītā aģentūra "Luka". Tās radītais Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākums "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" tika atzīts par uzvarētāju kategorijā "Izcils komunikācijas dizains - pasākums". Šī jau ir sestā godalga, ko pasaules prestižākajos konkursos šogad izcīnījusi Inese Lukaševska un tās komanda, tādējādi ierakstot jaunu lapaspusi Latvijas pasākumu industrijas vēsturē.

"German Design Award 2020" konkursam kategorijās "Izcila arhitektūra" (Excellent Architecture), "Izcils produkta dizains" (Excellent Product design) un "Izcils Komunikācijas dizains" (Excellent Communication design) kopumā tika pieteikti 5300 darbi no 70 valstīm.

Visus darbus vērtēja starptautiska žūrija 37 cilvēku sastāvā, kuru vidū ietilpst dizaina industrijas eksperti no visas pasaules. Iesniegtie darbi tika vērtēti atbilstoši sekojošiem kritērijiem: funkcionalitāte, praktiskā un zīmola vērtība, vispārējā koncepcija, dizaina vērtība, inovācijas, ilgtspēja, produkta estētika, grafika un semantika, drošība un pieejamība, simboliskais un emocionālais saturs, tehniskā kvalitāte u.c. Uzvara konkursā Inesei Lukaševskai nodrošināja iespēju piedalīties Frankfurtes mesē, kuras ietvaros arī notiks svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija.

"Kad žūrija mani pirmo reizi uzrunāja, aicinot piedalīties konkursā, sākotnēji domāju atteikties. Konkursā ir tikai viena kategorija atvēlēta pasākuma industrijas pārstāvjiem, līdz ar ko, zinot darbus, kas parasti tiek pieteikti teicu, ka mūsu izredzes uzvarēt ir tuvu nullei. Tomēr tas, ka šobrīd stāvam blakām tādiem pasaules grandiem, kā piemēram UEFA Superkausa rīkotājiem, vēlreiz apliecina, ka spējam radīt augstvērtīgus pasaules līmeņa darbus. Tāpēc esmu ne tikai pagodināta saņemt "German Design Award" balvu, bet arī saviļņota par iespēju izstāstīt pasaulei vēl vienu Latvijas stāstu, kas varbūt kādam liks ne tikai kartē uzmeklēt mūsu valsti, bet arī to apmeklēt", informē "Luka" aģentūras dibinātāja Inese Lukaševska.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 2020. gada 7. februārī. Līdz janvārim ikviens var piedalīties skatītāju simpātiju balsojumā, izsakot savu atbalstu "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumam.

Nobalsot par "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumu var German Design Award mājas lapā.

Atgādinām, ka šī gada 26. martā aģentūras "Luka" komanda tās dibinātājas un producentes Ineses Lukaševskas personā rīkotais Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākums "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" pasaulē prestižajā konkursā EventEx Award, ieguva piecas godalgas un tika atzīts par labāko koncertu pasaulē. Kategorijā "Labākais mākslas pasākums" ieguva 2.vietu, bet kategorijās "Labākais kultūras pasākums", "Labākais dzīvais šovs" un "Labākais pasākums Eiropā" - 3.vietu. Savukārt šī gada maijā aģentūra Luka tika iekļauta prestižājā All-Stars Index 2019 topā, kurā tiek iekļauti galvenie pasākumu organizatori un aģentūras no visas pasaules, ieņemot augsto 19.vietu, kas līdz šim nebija izdevies nevienai aģentūrai no Baltijas valstīm.

"Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumu, kas norisinājās 2018. gada 6. septembrī, var noskatīties Latvijas sabiedrisko mediju satura atskaņotājā Replay.lv

Par German Design Award

German Design Award ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem dizaina konkursiem pasaulē. Tā mērķis: atklāt, prezentēt un godināt unikālas dizaina tendences. Balvu rīko Vācijas dizaina padome (German Design Council), kas ir viens no pasaules vadošajiem komunikācijas un zīmolvedības kompetences centriem dizaina jomā. Balva dizaina nozarē ir atpazīstama, prestiža un to piešķir projektiem, kas demonstrē unikālas dizaina tendences starptautiskā kontekstā. Darbiem, kas uzskatāmi atšķiras pēc to dizaina kvalitātes.

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu